Strona główna BRZOZÓW Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

Uciekał przed policją, bo nie miał prawa jazdy

0
Reklama

Wczoraj po godz. 21, policjanci z brzozowskiej drogówki, patrolując miejscowość Przysietnica, zauważyli kierującego motorowerem, który przewoził pasażera bez kasku ochronnego. W związku z popełnionym wykroczeniem, funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Wydali kierowcy sygnał do zatrzymania się, ten jednak zignorował ich polecenie i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim.

W pewnym momencie, motorowerzysta skręcił z głównej drogi i wjechał w boczną. Przed wzniesieniem, pojazd, którym jechał stracił moc i się zatrzymał. Wtedy zarówno kierujący jak i pasażer zaczęli uciekać pieszo. Obaj zostali zatrzymani.

Reklama

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że kierujący motorowerem to 23-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, który nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Tłumaczył policjantom, że uciekał, bo nie chciał dostać mandatu. Jego pasażerem był 47-latek.

Obaj mężczyźni byli trzeźwi, a jedyny powód, dla którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli, była chęć uniknięcia grzywny. Niestety teraz za niezatrzymanie się do kontroli 23-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!