Strona główna WIADOMOŚCI „Tylko nie mów nikomu” obejrzą za granicą

„Tylko nie mów nikomu” obejrzą za granicą

0
Reklama

Film dokumentalny braci Tomasza i Marka Sekielskich, który przedstawia mroczne historie kilku osób w dzieciństwie molestowanych przez księży,  bije rekordy oglądalności. Blisko 20 mln wyświetleń w tydzień po premierze – tyle osób obejrzało film dostępny na polskim YouTube. Autorzy dokumentu chcą, by dotarł on dalej. Trwają rozmowy z platformą Netflix o możliwości udostępnienia filmu tak, by mógł trafić do widzów poza granicami naszego kraju.
„Tylko nie mów nikomu” to dwugodzinny dokument, którego autorem jest Tomasz Sekielski (scenarzysta i reżyser) oraz jego brat Marek Sekielski (producent). Przedstawia losy kilku osób, które zechciały opowiedzieć historię swojego niełatwego dzieciństwa, gdy były molestowane seksualnie przez księży. Realizacja filmu możliwa była dzięki przeprowadzonej zbiórce pieniędzy. W filmie znalazły się relacje pokrzywdzonych oraz nagrania z ukrytej kamery rozmów ofiar ze sprawcami i ich przełożonymi.
Dokument ten oglądają też widzowie z innych krajów, gdyż od początku dostępny jest w wersji z napisami w języku angielskim, jednak by trafił do szerszego grona, autorzy chcą, by był wyświetlany na Netflixie. Obecnie jest to chyba najpopularniejszy film dokumentalny w historii naszego kraju a jego epizodami żyje cała Polska.
Bracia Sekielscy zapowiadają także kontynuację dokumentu o pedofilii wśród duchownych w Polsce, gdyż jak mówią, spraw takich jest bardzo dużo i coraz więcej osób, które zostały skrzywdzone jako dzieci, chce o tym mówić. Wydaje się, że jest to swego rodzaju „oczyszczenie”, ponieważ większość przez tyle lat żyła milcząc o swoim problemie i tłumiąc w sobie wiele negatywnych emocji. Wiemy też, iż bracia wiosną 2020 roku szykują premierę filmu dokumentalnego na temat SKOK-ów, jako największej aferze finansowej ostatnich lat. Oba te filmy będą możliwe do realizacji także dzięki przeprowadzonym internetowo zbiorkom.
Autor: Nadia
 
 

 
 

Reklama
Reklama