Strona główna SANOK Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który zranił maczetą brata

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który zranił maczetą brata

0
Reklama

Policjanci zatrzymali 58-latka podejrzanego o zranienie maczetą swojego brata. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Odpowie także za kierowanie wobec brata gróźb karalnych. Decyzją sądu podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w jednej z miejscowości na terenie gminy Zagórz. Z ustaleń policjantów wynika, że pomiędzy dwoma mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 58-latek zranił swojego brata maczetą w rękę. Pokrzywdzony został przetransportowany do szpitala. Nie wymagał hospitalizacji. Po udzieleniu pomocy medycznej i zaopatrzeniu rany, został zwolniony do miejsca zamieszkania.

Reklama

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego napastnika. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. 58-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Po zebraniu materiału dowodowego, mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty spowodowania obrażeń ciała i narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. 58-latek odpowie też za kierowanie wobec brata groźby karalnej. Za te przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych, poparty przez prokuraturę, decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Dalsze czynności prowadzi Posterunek Policji w Zagórzu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Reklama
Poprzedni artykułPodczas libacji alkoholowej uderzył kolegę siekierą w głowę
Następny artykułUniwersytet Rzeszowski otworzył Centrum Lekkoatletyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj