Strona główna POLITYKA Trwa żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

Trwa żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

0
Reklama

Wczoraj wieczorem rozpoczęła się dwudniowa żałoba narodowa, ogłoszona po śmierci Jana Olszewskiego, byłego Premiera RP. Potrwa ona do soboty.


Jan Olszewski zmarł 7 lutego. Jutro, czyli w sobotę 16 lutego, zostanie pochowany. Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił dwudniową żałobę narodową po śmierci byłego Premiera.
Trumna z ciałem zmarłego wystawiona została w Kancelarii Premiera. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się dziś wieczorem. O 18:00 w kościele św. Aleksandra na Pl. Trzech Krzyży w Warszawie zostanie odprawiona msza św. żałobna. Główne uroczystości odbędą się jutro. O 11:00 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie msza św., a tuż po niej kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego. Tam zmarłego powstańca, bo warto zaznaczyć, że Jan Olszewski w czasie wojny brał udział w Powstaniu Warszawskim, walcząc w Szarych Szeregach, pożegnają żołnierze Armii Krajowej i Powstańcy.
Kolejno na lawecie wojskowej trumna z ciałem Olszewskiego zostanie przetransportowana w kondukcie żałobnym na cmentarz wojskowy na Powązkach, gdzie spocznie zmarły.
Żałoba narodowa zakończy się jutro o 19:00.
 

Reklama