Strona główna PRZEMYŚL Figura Kapitana Jaskuły już zamontowana. W niedzielę odsłonięcie

Figura Kapitana Jaskuły już zamontowana. W niedzielę odsłonięcie

0
źr. Facebook/ Wojciech Bakun
Reklama

Kapitan Henryk Jaskuła, Honorowy Obywatel Miasta Przemyśla, który odszedł w 2020 roku, będzie miał swoje godne upamiętnienie w ukochanym Przemyślu. Trwająca od dłuższego czasu zbiórka na budowę posągu znalazła swój szczęśliwy finał i odlana już figura stanie 17 grudnia br. (odsłonięcie o godzinie 12.00) na ulicy Franciszkańskiej.

– Przemyski Okręgowy Związek Żeglarski – inicjator i główny koordynator upamiętnienia żeglarskich zasług Kapitana Henryka Jaskuły (1923-2020) pragnie tą drogą bardzo gorąco podziękować za wysokie zaangażowanie, znaczącą pomoc i wsparcie w doprowadzeniu do pomyślnego finału naszej inicjatywy. Jej efektem jest wykonanie spiżowego posągu postaci tego wybitnego żeglarza – zapraszają przedstawiciele Związku jego Prezes Stanisław Dorosz i Sekretarz Wojciech Pieprzny.

Figura przedstawia Kapitana Henryka Jaskułę stojącego za kołem sterowym, na podstawie steru znajduje się napis:

Reklama

Kapitan HENRYK JASKUŁA Pierwszy Polak który w latach 1979-1980 samotnie opłynął świat bez zawijania do portów z Gdyni do Gdyni jachtem „DAR PRZEMYŚLA”

Bezpośrednio po zakończeniu oficjalnej ceremonii zapraszamy do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej (Plac płk. Berka Joselewicza 1) na otwarcie okolicznościowej wystawy fotogramów Grażyny Niezgody oraz prezentację jej slajdów/diaporamę pt. „Narodziny posągu. Opowieść
o powstaniu figury Kapitana Henryka Jaskuły” z udziałem twórcy dzieła – artysty rzeźbiarza Mariana Szajdy.

Reklama
Poprzedni artykułTrudne warunki turystyczne w Bieszczadach
Następny artykułPijany zjechał z drogi w wjechał w drzewo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!