W środę 15 listopada zakończyła się możliwość oddawania głosów na zdjęcia zaprezentowane na stronie internetowej Urzędu Miasta oraz na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu.

W zabawie wzięło udział 271 mieszkańców. Zdaniem głosujących najlepszym zdjęciem okazała się fotografia nr 33, przedstawiająca nocny widok placu Bartosza Głowackiego.

Zdjęcia z największą liczba wskazań miały trafić do miejskiego kalendarza w 2018 roku. Jednak w międzyczasie otrzymaliśmy informację, że inny, alternatywny projekt kalendarza uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej programu „Niepodległa”, dzięki któremu kalendarz Tarnobrzega dołączy do innych polskich miast uczestniczących w ogólnopolskim projekcie realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Miejski kalendarz zostanie więc poświęcony losom Tarnobrzega w stuleciu niepodległości naszej ojczyzny.

Wszystkim mieszkańcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w wybór zdjęcia, które w przyszłości może zostać użyte do promocji Tarnobrzega. Dziękujemy także Andrzejowi Buszowi, autorowi zdjęć, za udostępnienie swoich zbiorów fotografii.

źr.: UM Tarnobrzeg