Strona główna WIADOMOŚCI Studenci rozpoczęli nowy rok akademicki

Studenci rozpoczęli nowy rok akademicki

0
źr. UR/facebook
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski w uroczysty sposób rozpoczął kolejny rok akademicki. To ważne wydarzenie zgromadziło senat i pracowników uczelni, jej studentów oraz zaproszonych gości, którzy wspólnie świętowali początek kolejnego roku nauki, edukacji i rozwoju uczelni. W uroczystościach,  uczestniczyli licznie parlamentarzyści, przedstawiciele administracji samorządowej, państwowej, podkarpackich instytucji, stowarzyszeń i służb mundurowych. Samorząd województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od przemówienia Rektora Uniwersytetu, który przywitał zebranych i podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój uczelni. Podkreślił znaczenie nauki, edukacji i kultury w życiu społecznym i gospodarczym regionu oraz kraju. Rektor wyraził nadzieję, że nowy rok akademicki przyniesie jeszcze więcej osiągnięć i sukcesów, zarówno w dziedzinie nauki, jak i w działaniach społecznych i kulturalnych.

Reklama

Inauguracja roku akademickiego jest wielkim wydarzeniem, Świętem Uniwersytetu. Drodzy studenci serdecznie witam i cieszę się z Waszej obecności. Gratuluję sukcesu rekrutacyjnego i życzę, by lata spędzone na Uniwersytecie Rzeszowskim były dla Państwa okresem dobrze wykorzystanym dla zdobycia wiedzy i kształtowania swojej osobowości – przywitał studentów Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Sylwester Czopek.

Ceremonię immatrykulacji, czyli uroczystość wprowadziła do grona akademickiej społeczności studentów pierwszego roku poprowadziła prof. Elżbieta Rokosz, prorektor do spraw Studenckich i Kształcenia. Następnie przedstawiciele poszczególnych kolegiów i studenci pierwszego roku, złożyli ślubowanie i otrzymali listy gratulacyjne, dołączając do społeczności Uniwersytetu Rzeszowskiego.  

Po immatrykulacji nastąpiły nadania odznaczeń resortowych, wręczenie laurów i nagród  oraz uroczyste nadanie tytułu Profesora Honorowego Uniwersytetu Rzeszowskiego prof.
dr hab. Andrzejowi Koteckiemu z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. To akademickie wyróżnienie jest przyznawane wybitnym naukowcom pracującym poza Uniwersytetem Rzeszowskim, na uczelni krajowej bądź zagranicznej. Było to 10-te nadanie tego tytułu w historii rzeszowskiej uczelni.

Reklama
Poprzedni artykułPijany pędził przez miasto i wiózł pasażerów
Następny artykułPremier w PZL Mielec: będziemy produkować tu Black Hawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!