Strona główna MIELEC Premier w PZL Mielec: będziemy produkować tu Black Hawki

Premier w PZL Mielec: będziemy produkować tu Black Hawki

0
źr. KPRM
Reklama

Bezpieczeństwo Polski wzmacniamy w każdym zakresie – przede wszystkim w wymiarze obronnym. Około 4% PKB przeznaczymy w 2024 r. na dalsze inwestycje w wojsko i siłę obronną naszego kraju. Mamy ogromny potencjał w produkcji nowoczesnego uzbrojenia, a inwestycje pozwalają lepiej go wykorzystać. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, gdzie już wkrótce mogą być produkowane helikoptery Black Hawk dla polskiej armii.

Nowoczesne śmigłowce dla polskiej armii

Modernizujemy Wojsko Polskie w rekordowym tempie – dostawy najnowocześniejszego uzbrojenia dla polskich żołnierzy docierają już do jednostek wojskowych. Wśród zamówionego sprzętu znajdują się czołgi, artyleria, samoloty i również nowoczesne helikoptery – AW149, Apache czy Black Hawk. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby jak najwięcej uzbrojenia dla polskiej armii było produkowane właśnie u nas w kraju.

Reklama

– Jesteśmy w trakcie rozmów z Polską Agencją Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej i te rozmowy są na bardzo dobrej drodze. Mam ogromną nadzieję i przekonanie, że zostaną one dopięte. Dzięki temu Polska będzie mogła zamawiać Black Hawki tutaj – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zamówienia na najnowocześniejszy sprzęt są częścią modernizacji rozbudowy armii, która jest możliwa dzięki naprawieniu finansów publicznych i inwestycjom w polski przemysł zbrojeniowy.

Polskie fabryki zbrojeniowe rozwijają swoją produkcję

Dbanie o bezpieczeństwo kraju to także poświęcenie szczególnej uwagi strategicznym gałęziom polskiego przemysłu. Wśród nich jest przemysł zbrojeniowy. W Polsce działa wiele zaawansowanych zakładów – wspieramy ich rozwój poprzez inwestycje w ich rozbudowę.

– Polski przemysł zbrojeniowy może na potrzeby polskiego bezpieczeństwa, bezpiecznej przyszłości Polaków, na potrzeby armii polskiej produkować wysoko zaawansowaną, cenioną na całym świecie broń – w tym przypadku cenione śmigłowce, znane na całym świecie śmigłowce Black Hawk – podkreślił szef rządu w PZL Mielec.

Inwestycje w takie zakłady jak Huta Stalowa Wola czy Bumar Łabędy przyniosą wielkie korzyści – dostawy uzbrojenia dla polskiej armii odbywają się szybciej, a także zwiększamy potencjał eksportowy naszych konstrukcji.

Reklama
Poprzedni artykułStudenci rozpoczęli nowy rok akademicki
Następny artykułGroźny wypadek na krajowej 19. Dwie osoby poszkodowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!