Strona główna KOLBUSZOWA Stracili pieniądze przez internetowych oszustów

Stracili pieniądze przez internetowych oszustów

0
Reklama

Po kilka tysięcy złotych stracili mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego którzy zostali oszukani podczas transakcji internetowych. Jeden z pokrzywdzonych został oszukany podczas zakupu węgla, drugi natomiast stracił swoje pieniądze podczas sprzedaży odzieży. Policjanci apelują o ostrożność.

Oszuści internetowi są cały czas aktywni. Niemal w każdym tygodniu kolbuszowscy policjanci przyjmują zawiadomienia od osób oszukanych podczas transakcji internetowych. W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej jednostki zgłosili się oszukani mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego.

Reklama

Z relacji jednego z nich wynikało, że kilka miesięcy temu znalazł na platformie internetowej ogłoszenie o sprzedaży węgla. Zainteresowany zakupem skontaktował się ze sprzedającym i po ustaleniu szczegółów transakcji zapłacił na dwie tony tego surowca. Przed płatnością, mężczyzna sprawdził w Internecie czy firma widniejąca na otrzymanej e-mailem fakturze istnieje. Kiedy upewnił się, że dane są prawdziwe przelał na podane konto blisko 4 tysiące złotych. Ponieważ towar nie dojechał, a kontakt ze sprzedającym się urwał mężczyzna złożył zawiadomienie o oszustwie.

Podobną kwotę stracił inny mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który w ubiegłym tygodniu zgłosił się do kolbuszowskiej jednostki. Jak wynika z relacji mężczyzny, wystawił on do sprzedaży na jednej z internetowych platform handlowych spodnie. Bardzo szybko otrzymał informację, że spodnie zostały sprzedane. Po chwili również otrzymał link celem potwierdzenia płatności. Otworzył go i wybrał bank, a następnie zalogował się na swój rachunek. Po kilku minutach, kiedy strona się ładowała, pokrzywdzony otrzymał ze swojego banku sms-a, że z jego rachunku dokonano wypłaty. Pieniądze zostały wybrane w jednym z bankomatów w Warszawie.

W obydwu sprawach kolbuszowscy policjanci prowadzą postepowania.   

Reklama
Poprzedni artykułPodkarpaccy strażacy podsumowali miniony rok
Następny artykułZaginął 14-latek. Trwają poszukiwania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!