Strona główna JAROSŁAW Straciła ponad 12 tys. złotych chcąc sprzedać kombinezony dziecięce

Straciła ponad 12 tys. złotych chcąc sprzedać kombinezony dziecięce

0
Reklama

Kilka dni temu, do jarosławskiej jednostki zgłosiła się 28-letnia mieszkanka gminy Pawłosiów informując, że została oszukana. Kobieta na jednym z portali wystawiła na sprzedaż dwa kombinezony dziecięce. Ze sprzedającą skontaktowała się zainteresowana zakupem odzieży kobieta, która zapytała o możliwość wysyłki towaru za pośrednictwem kuriera, którego ona sama zamówi i opłaci. Po omówieniu szczegółów transakcji, kupująca wysłała zdjęcie, na którym były wyszczególnione dane, które sprzedająca miała przesłać tj. e-mail, numer telefonu oraz adres. Po podaniu tych danych, kobieta otrzymała na swój numer telefonu wiadomość z potwierdzeniem zamówionego kuriera. Następnie na swój adres mailowy dostała link, który otworzyła i zalogowała się na swoje konto bankowe. Po chwili zadzwoniła fałszywa konsultantka firmy kurierskiej i poprosiła o zatwierdzenie przelewu, żeby potwierdzić weryfikację konta.

28-latka, nieświadoma nieuczciwych zamiarów, postępowała zgodnie ze wskazówkami, podając kody BLIK i akceptując transakcje. Gdy zorientowała się, że z jej konta znikają pieniądze, zadzwoniła do banku i zablokowała dostęp do bankowości internetowej, kartę oraz dostęp do aplikacji. Od pracownika banku dowiedziała się, że z jej konta zostały wykonane cztery wypłaty przy użyciu kodów blik oraz dwie transakcje kartą bankomatową na łączną kwotę ponad 12 tys. zł.

Reklama

Niestety transakcji dokonanych za pomocą kodu BLIK nie można cofnąć, dlatego pamiętaj:
– należy przede wszystkim dobrze zabezpieczyć dostęp do konta na portalu społecznościowym, wykorzystując w tym celu dwuskładnikowe uwierzytelnianie logowania. Pamiętajmy również o wylogowaniu się z konta po zakończeniu użytkowania;
– zawsze należy dokładnie sprawdzić dane transakcji przed jej zatwierdzeniem w aplikacji bankowości mobilnej, np., gdzie nasze pieniądze będą wypłacone.

Policjanci apelują o to, aby transakcje wykonywane przez Internet realizować z dużą ostrożnością. Nigdy nie należy podawać danych swojej karty oraz danych dostępowych do kont bankowych.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek w Tylawie
Następny artykułPijany 25-latek wsiadł za kierownicę mimo zakazu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!