Strona główna WIADOMOŚCI Stalowa Wola: Nowe inwestycje chińskiego giganta

Stalowa Wola: Nowe inwestycje chińskiego giganta

0
Reklama

Dziś w Stalowej Woli marszałek Władysław Ortyl wraz z prezydentem LiuGong Huang Haibo, dokonał symbolicznego otwarcia Regionalnego Centrum Dystrybucji Części Zamiennych.


LiuGong Dressta Machinery jest globalnym producentem ciężkiego sprzętu budowlanego, maszyn do najcięższych zastosowań, m.in.: ładowarek kopalnianych i spycharek do użytku na składowiskach oraz układarek rur do przesyłu gazu i ropy naftowej. Fabryka w Stalowej Woli została założona w 1937 roku, jako zakład produkcji sprzętu wojskowego, z czasem, dzięki serii umów licencyjnych, stała się jednym z głównych producentów sprzętu budowlanego w Europie Centralnej. W 2012 roku, część Huty Stalowa Wola produkująca maszyny cywilne została kupiona przez LiuGong Machinery i zmieniła swoją nazwę na LiuGong Dressta Machinery. Przejęcie umożliwiło wejście na rynek chiński, zapewniło wzrost wielkości produkcji i jej wydajności. Działalność dystrybucyjna firmy objęła obszar: Europy, Azji i krajów Pacyfiku, Bliskiego Wschodu i Afryki, Ameryki Północnej i Ameryki Łacińskiej.
Marszałek Ortyl podczas uroczystości otwarcia powiedział:

– Inwestycja z całą pewnością przyczyni się nie tylko do rozwoju stalowowolskiego zakładu, a tym samym do wzmocnienia jego gospodarczego potencjału, ale stworzy również nowe możliwości młodej kadrze inżynierów kształcących się w naszym regionie. Gratuluję znakomitej inwestycji, która jest dowodem na to, że firma LiuGong Dressta Machinery znalazła odpowiednie warunki do inwestowania na Podkarpaciu oraz wsparcie i pomoc potrzebne w rozwoju biznesu. Jako gospodarz regionu jestem niezwykle usatysfakcjonowany faktem, że nasza współpraca układa się tak dobrze, a relacjom gospodarczym z firmą towarzyszą równie udane i obiecujące kontakty z partnerskim regionem Guangxi

źr. Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułTarnobrzeg: Będą utrudnienia w ruchu
Następny artykułNBP przedstawia nową monetę kolekcjonerską z wizerunkiem Witolda Pileckiego