Strona główna ROPCZYCE Sprzedawał rowerek, stracił 20 tys. zł. Policja ostrzega przed fałszywymi linkami

Sprzedawał rowerek, stracił 20 tys. zł. Policja ostrzega przed fałszywymi linkami

0
Reklama

50-latek, który chciał sprzedać rowerek dziecięcy za pośrednictwem jednej z internetowych platform sprzedażowych, stracił 20 tys. złotych. Mężczyzna, aby otrzymać pieniądze „kliknął” w link przesłany przez rzekomego kupującego i podał dane do logowania w banku. Apelujemy o rozwagę i ostrożność, gdyż oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze.

Reklama

Ofiarą internetowych przestępców padł mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który próbował sprzedać rowerek dziecięcy na jednym z portali sprzedażowych. Krótko po aktywacji ogłoszenia z mężczyzną nawiązała kontakt zainteresowana kupnem osoba. Następnie przekonała go, że aby otrzymać przelew musi zalogować się na stronę „swojego” banku w przesłanym mu linku.

Nie podejrzewający oszustwa mężczyzna, wybrał swój bank i podała hasło oraz login do bankowości elektronicznej, a następnie zatwierdził logowanie. W ten sposób przestępca uzyskał dostęp do jego konta. Jak się okazało, do żadnej transakcji nie doszło, a sprzedający stracił 20 tys. złotych.

Policjanci ostrzegają! Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie udostępniajmy danych pozwalających oszustom przejąć nasze oszczędności. Nie korzystajmy z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

Źr. KPP Ropczyce

Poprzedni artykułCzuł się bezkarny niszcząc kolejne samochody. 26-letni mieszkaniec Boguchwały zatrzymany
Następny artykułOdsprzedawali leki hurtowniom naruszając ograniczenia dystrybucji leków. Usłyszeli zarzuty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!