Strona główna KROSNO Odsprzedawali leki hurtowniom naruszając ograniczenia dystrybucji leków. Usłyszeli zarzuty

Odsprzedawali leki hurtowniom naruszając ograniczenia dystrybucji leków. Usłyszeli zarzuty

0
Źr. KWP Rzeszów
Reklama

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krośnie, prowadzą śledztwo dotyczące naruszenia zakazu dystrybucji leków w ramach tzw. „odwróconego łańcucha dystrybucji leków”. Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców województwa podkarpackiego. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W ramach ujawnionego procederu „odwrócenia klasycznego łańcucha dystrybucji leków” ustalono, że sieć aptek prowadząca swoją działalność na terenie województw podkarpackiego, małopolskiego oraz świętokrzyskiego, pozyskiwała z rynku detalicznego produkty lecznicze o wartości co najmniej 3,5 mln złotych, które nie były sprzedawane pacjentom, tylko podmiotom prowadzącym dalszy ich obrót, w tym przypadku hurtowniom, co bezpośrednio naruszało uregulowania określone przepisami prawa.

Podejrzani to trzej mężczyźni w wieku 51, 47 i 43 lat, którzy z tego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego. Dwóch z nich swoją działalność gospodarczą prowadzi także poza terenem naszego województwa.

6 czerwca br. osoby te zostały zatrzymane, a następnie doprowadzone do Prokuratury Okręgowej w Krośnie, gdzie usłyszały zarzuty naruszenia zakazu dystrybucji leków w innym kierunku niż do pacjenta oraz oszustwa. Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji.

Na poczet kar i obowiązku naprawienia szkody ustalono składniki majątkowe podejrzanych na łączną kwotę blisko 2,5 miliona zł, w postaci m.in. nieruchomości, udziałów w spółkach, samochodów oraz gotówki.

Źr. KWP Rzeszów

Reklama
Poprzedni artykułSprzedawał rowerek, stracił 20 tys. zł. Policja ostrzega przed fałszywymi linkami
Następny artykuł12-latka dla zabawy zadzwoniła na 112. Wysłano patrol

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!