Strona główna RZESZÓW Czuł się bezkarny niszcząc kolejne samochody. 26-letni mieszkaniec Boguchwały zatrzymany

Czuł się bezkarny niszcząc kolejne samochody. 26-letni mieszkaniec Boguchwały zatrzymany

0
Reklama

Policjanci z Boguchwały zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o uszkodzenie samochodów. Od grudnia ubiegłego roku do maja br., 26-latek uszkodził pięć pojazdów. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze zawiadomienie o uszkodzeniu samochodu, policjanci z Boguchwały otrzymali początkiem grudnia 2022 roku. Jak wynikało z jego treści, nieznany wówczas sprawca, zarysował pokrywę silnika w audi A3. Pokrzywdzony straty wycenił na 1000 złotych. W lutym tego roku, do komisariatu zgłosił się inny mieszkaniec Boguchwały – właściciel volkswagena passata. W tym przypadku wandal zarysował drzwi, pokrywę silnika oraz błotniki. Straty wyceniono na 3 tys. złotych.

Początkowo te dwa postępowania zostały umorzone z uwagi na nieustalenie sprawcy. Jednak, gdy w marcu br., właściciel audi A3, które zostało uszkodzone w grudniu ubiegłego roku, ponownie złożył zawiadomienie o uszkodzeniu pojazdu, funkcjonariusze wiedzieli już, że nie może to być przypadek. Tym razem starty były o wiele większe, bo sięgające 12 tys. złotych. Do kolejnego uszkodzenia samochodu doszło w kwietniu. W tym przypadku ktoś dwukrotnie uszkodził innego volkswagena passata, a w maju jeszcze kolejne audi A3.

Funkcjonariusze skrupulatnie analizowali każdy trop i informację mogącą doprowadzić ich do sprawcy. Wiedzieli już, że ten interesuje się tylko dwoma konkretnymi markami pojazdów, w ciemnym kolorze. Także miejsce w czterech przypadkach było takie samo. Policjanci trzymali się tego tropu i typowali osoby, mogące mieć związek ze sprawą.

W poniedziałek, 5 czerwca br., policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o uszkodzenie mienia. To 26-letni mieszkaniec Boguchwały. Mężczyzna był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, jednak jeszcze przed przesłuchaniem przyznał się do uszkodzenia pojazdów.

Policjanci przedstawili mężczyźnie łącznie 5 zarzutów uszkodzenia mienia. 26-latek przyznał się do winy i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze określonej przez prokuratora.

Akta sprawy funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie.

Poprzedni artykułRodzinne święto w Radomyślu Wielkim. Gmina zaprasza na niedzielne popołudnie
Następny artykułSprzedawał rowerek, stracił 20 tys. zł. Policja ostrzega przed fałszywymi linkami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!