Strona główna WIADOMOŚCI Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei

0
Reklama

W tym tygodniu w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu oraz filii ośrodka w Przemyślu odbyła się ceremonia ślubowania na funkcjonariusza SOK. Uroczystościom asystowały poczty sztandarowe oraz kadra kierownicza SOK. Szeregi Straży Ochrony Kolei zasiliło łącznie 54 nowych funkcjonariuszy, w tym 8 kobiet. Było to pierwsze mianowanie na stanowisko strażnika SOK w tym roku.

W środę, 15 marca br. w Ośrodku Szkolenia Zawodowego Straży Ochrony Kolei oraz Hodowli i Tresury Psów Służbowych w Zbąszyniu oraz filii ośrodka w Przemyślu odbyło się uroczyste ślubowanie adeptów na funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. W uroczystej ceremonii wzięła udział kadra kierownicza oraz zaproszeni goście.

Reklama

W kursie podstawowy na funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei łącznie wzięło udział 54 kandydatów na funkcjonariuszy, w tym 46 mężczyzn i 8 kobiet.

Uczestnicy kursu zdawali egzaminy końcowe w zakresie wiedzy teoretycznej – ustaw, rozporządzeń, przepisów, decyzji Komendanta Głównego oraz umiejętności praktycznych – budowy broni, strzelnica, posługiwanie się środkami przymusu bezpośredniego. Kandydaci na strażników zostali poddani również testowi sprawności fizycznej i sprawdzeniu umiejętności wykorzystania technik interwencyjnych.

W przemyskim Ośrodku Szkolenia Zawodowego SOK błogosławieństwa nowo przyjętym funkcjonariuszom udzielił Kapelan wojskowy ks. prał. płk. Władysław Maciej Kozicki.

Nowi funkcjonariusze SOK rozpoczną swą służbę w jednostkach macierzystych, gdzie dbać będą o bezpieczeństwo na obszarze kolejowym, zasilając szeregi Komend Regionalnych w całej Polsce.

Było to jest pierwsze ślubowanie w tym roku, ale nie ostatnie, gdyż jeszcze w marcu br. rozpocznie się kolejny kurs podstawowy dla nowo przyjętych funkcjonariuszy SOK.

Przypominamy, kto może zostać funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei.

Aby wstąpić w szeregi SOK, należy spełnić kilka warunków. Służbę w Straży Ochrony Kolei mogą pełnić wyłącznie osoby:

– posiadające polskie obywatelstwo,

– posiadające pełną zdolność do czynności prawnych,

– posiadające co najmniej wykształcenie średnie,

– mające uregulowany stosunek do służby wojskowej,

– cieszące się nienaganną opinią,

– posiadające zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych,

– niekarane za przestępstwa umyślne,

– mające ukończone 21 lat.

Szczegóły dotyczące naboru do służby w SOK znajdują się tutaj: http://www.kgsok.pl/praca-w-sok/nabor-do-sluzby/

Reklama
Poprzedni artykułStraciła 200 tys. zł. Myślała, że pomaga policjantom
Następny artykułKolejny ksiądz z regionu zmarł w czasie mszy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj