Strona główna RZESZÓW Schody i windy uruchomione na stacji Rzeszów Główny

Schody i windy uruchomione na stacji Rzeszów Główny

226
0

Na stacji Rzeszów Główny uruchomione zostały 4 windy i 4 pary schodów ruchomych. Z udogodnień można korzystać od początku grudnia.


Z ułatwień można korzystać przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego. Schody i windy zapewniają podróżnym wygodny dostęp z przejścia podziemnego na perony.

Zwiększyliśmy komfort i dostępność do kolei dla wszystkich podróżnych. Pasażerowie łatwiej dostają się do pociągów na…
Opublikowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA Wtorek, 1 grudnia 2020
Dobrą orientację na stacji zapewnia ponad 100 tablic informacyjnych. Dla osób niewidomych i słabowidzących przygotowano system ścieżek naprowadzających. Dostęp do peronów ułatwia bezpieczne, 140-metrowe przejście podziemne. Dostępność do kolei w stolicy Podkarpacia zwiększył dodatkowy przystanek Rzeszów Zachodni, wyposażony w windę i pochylnię.
Inwestycje realizowane są z Krajowego Programu Kolejowego, w ramach projektu: „Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM)”. Wartość umowy z wykonawcą współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko to 205 mln zł netto.