Strona główna RZESZÓW Rzeszów: Szczęściarz z Rzeszowa! Będzie wolontariuszem finału Ligii Mistrzów w Madrycie

Rzeszów: Szczęściarz z Rzeszowa! Będzie wolontariuszem finału Ligii Mistrzów w Madrycie

0
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się finał ważnego sportowego wydarzenia, jakim jest Liga Mistrzów UEFA. Na te najbardziej prestiżowe klubowe zmagania piłkarskie w Europie corocznie zgłasza się tysiące wolontariuszy, którzy oprócz świadczonej pomocy mają okazję być jak najbliżej piłkarzy i w centrum tego sportowego święta. Wśród wyłonionych szczęśliwców znalazł się Kacper Gardziała – 26-letni Rzeszowianin.
We wtorek odbył się pierwszy mecz półfinałowy, w którym Liverpool pokonał FC Barcelonę 4-0. W środę, w niezwykle emocjonującym meczu, Tottenhamem wygrał z Ajaxem Amsterdam 3-2, strzelając decydującą bramkę w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry. Wiemy więc już jakie drużyny walczyć będą o najważniejsze klubowe trofeum 1 czerwca podczas wielkiego finału w Madrycie. Wiemy także, że spośród 10 tysięcy zgłoszeń z całego świata i 350 wybranych wolontariuszy znalazł się jeden jedyny Polak – Kacper Gardziała z Rzeszowa.
Kacper jest fanem piłki nożnej i to nie jego pierwszy tego typu wolontariat. Wcześniej pomagał Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej i Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, współpracował także z FIFA i UEFA, co pomogło mu w osiągnięciu kolejnego postawionego sobie celu, jakim był finał Ligii Mistrzów. I udało się! Już 25 maja leci do Madrytu by włączyć się w obsługę tego wielkiego piłkarskiego wydarzenia. Bo pomimo iż mecz na stadionie Wanda Metropolitano odbędzie się 1 czerwca, to już od 26 maja trwać będą przygotowania z udziałem wolontariuszy.
Dzięki temu, iż Kacper od kilku lat prowadzi bloga oraz fotorelacje „Okiem Kibica”, przydzielono go do działu „Akredytacje”. Zapewni mu to bezpośredni kontakt z piłkarzami i pozostałymi ważnymi osobistościami ze świata sportu. To jednocześnie ogromna szansa i wyróżnienie dla 26-latka ale i wielkie wyzwanie. UEFA pokrywa połowę kosztów podróży do Madrytu, transport na miejscu, nocleg i wyżywienie. Dodatkowo wolontariusze otrzymają odpowiedni ubiór i identyfikator.
Cały pobyt będzie relacjonowany w mediach społecznościowych na Facebook.com/OkiemKibica oraz Instagram.com/k_gardziala więc i my na bieżąco będziemy mieli możliwość śledzić całe to wydarzenie „z bliska”. Gratulujemy Kacprowi osiągnięcia tak pięknego celu i życzymy realizacji kolejnych zamierzeń.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Reklama