Strona główna MIELEC Mielec: Masowe kradzieże rowerów. Policja ostrzega

Mielec: Masowe kradzieże rowerów. Policja ostrzega

0
Reklama

Mieleccy policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów o zabezpieczanie swojego mienia przed kradzieżą. Funkcjonariusze w ostatnim okresie odnotowali kilka kradzieży rowerów na terenie miasta. Żaden ze skradzionych rowerów nie był zabezpieczony.


Policjanci apelują do wszystkich użytkowników rowerów o zabezpieczanie swojego mienia przed kradzieżą. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze odnotowali 4 kradzieże rowerów na terenie Mielec. Kradzieże miały miejsce na ulicach Grunwaldzkiej, Niepodległości, Zygmuntowskiej  i Warneńczyka. Żaden ze skradzionych rowerów, w chwili kradzieży, nie był zabezpieczony. Jak zawiadomili właściciele jednoślady zniknęły z klatek schodowych, piwnic lub spod sklepu.
Policja apeluje o niepozostawianie rowerów niezabezpieczonych przed kradzieżą na klatkach schodowych, w korytarzach piwnicznych lub przed sklepami, oraz o powiadamianie o wszelkich niepokojących sytuacjach najbliższy patrol Policji lub dzwoniąc pod nr tel. 112 lub 17 58 45 310 do oficera dyżurnego.
Pamiętajmy:
Większość kradzieży rowerów podyktowana jest niewłaściwym jego zabezpieczaniem. Dlatego inwestując w drogi sprzęt, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczanie. Na rynku jest wiele ofert, które mogą nas ustrzec przed utartą roweru. np. u-locki, czy składane zapięcia. Są trudne do usunięcia w krótkim czasie i znacznie utrudnią zadanie złodziejom. Kradzieże rowerów są często przypadkowe. Pozostawienie jednośladu w miejscu ogólnodostępnym np. na klatce schodowej, przed sklepem, budynkiem itp. jest łatwym celem dla przestępcy. Ważne jest, nie tylko prawidłowe zabezpieczenie roweru, ale również to, gdzie go zostawiamy.
Aby uniknąć przykrych sytuacji związanych z kradzieżą jednośladów, policjanci radzą:

  • nigdy nie przechowuj roweru w pomieszczeniu, które nie jest solidnie zabezpieczone (dodatkowe zamki, kłódki itp.)
  • ważne jest, aby przy zakupie roweru, w karcie gwarancyjnej znalazł się numer seryjny jednośladu,
  • nie pozostawiaj niezabezpieczonego roweru w miejscach ogólnodostępnych bez żadnego dozoru (np. przed sklepem, na klatce schodowej),
  • nigdy nie przypinaj roweru za koło, łańcuch lub inne elementy, które łatwo można odkręcić,
  • zawracaj uwagę na obce osoby, które przebywają na klatkach schodowych czy w piwnicach.

źr. KPP Mielec

Reklama
Reklama