Na Dworcu Głównym PKP w Rzeszowie został uroczyście odebrany nowoczesny pojazd elektryczny Elf2, wyprodukowany przez PESA Bydgoszcz dla samorządu województwa. Pociąg jest wyjątkowy, gdyż tym razem nie został pomalowany na zielono i niebiesko tylko w biało-czerwone barwy narodowe. To pomysł na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszą trasę nowy pociąg pojechał do Przeworska.

W uroczystym powitaniu nowego pojazdu wzięło udział wiele osób, między innymi parlamentarzyści, przedstawiciele spółki Pesa Bydgoszcz, przedstawiciele spółek kolejowych, a także samorządowcy i uczniowie z dwóch rzeszowskich szkół. Nie zabrakło także dziennikarzy. Wicemarszałek Bogdan Romaniuk, reprezentujący zarząd województwa, podkreślił, że jest to wyjątkowy dzień i cieszy się, że w uroczystości tak licznie biorą udział młodzi ludzie.

Po uroczystości na dworcu PKP w Rzeszowie, gdzie oprawę zapewniła orkiestra kolejowa, pociąg wyruszył w pierwszą trasę do Przeworska. Na co dzień będzie kursował na trasie Tarnów – Rzeszów – Przemyśl. Na pewno będzie się wyróżniał biało-czerwoną kolorystyką.

źr. Podkarpackie.pl