Strona główna ŁAŃCUT Rzeszów: Do WSPR trafiły pluszaki dla najmłodszych

Rzeszów: Do WSPR trafiły pluszaki dla najmłodszych

0
Reklama

Są różnej wielkości i koloru. Pluszowe misie, pieski, świnki, słoniki. Łączy je jedno – będą towarzyszyć dzieciom przewożonym karetkami. Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiło właśnie kilkaset pluszaków zebranych w ramach akcji zorganizowanej przez IKEA Kraków.


IKEA Kraków kolejny raz wsparła małych pacjentów Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie. Na ręce ratowników przekazano 500 zakupionych w IKEA pluszaków. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.
Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony IKEA Kraków i klientów sklepu. Dzięki Państwa pomocy w karetkach rzeszowskiego pogotowia nie zabraknie maskotek, które odgrywają bardzo ważną rolę przy udzielaniu pomocy najmłodszym pacjentom. Pluszaki są elementem wsparcia psychologicznego dla dzieci, pozwalają łagodzić stres i umożliwiają nawiązanie kontaktu z Zespołem Ratownictwa Medycznego. Serdecznie dziękujemy IKEA Kraków oraz wszystkim ofiarodawcom – powiedział, Dyrektor WSPR w Rzeszowie, Andrzej Kwiatkowski
Trudno wyobrazić sobie, jaką traumę przechodzą najmłodsi, gdy doskwiera im ból, a do tego są z dala od swojego domu. Dzięki pluszakom dzieci czują się bezpieczniej i są w stanie odwrócić swoją uwagę od bólu czy nieprzyjemnych zabiegów. Pluszowi przyjaciele odgrywają ogromnie ważną rolę podczas pobytu dziecka w szpitalu. Sprawiają, że leczenie staje się znośniejsze i zaciera złe wspomnienia związane z wypadkiem. Co ważne, po zakończeniu leczenia każdy maluch zabiera swojego pluszowego towarzysza do domu.

Zabawa to poważna sprawa

Akcja zbierania pluszaków trwała od początku listopada 2018 roku do 5 stycznia br. Aby wziąć w niej udział, wystarczyło wrzucić kupionego w IKEA pluszaka do pojemnika za linią kas. Zbiórka jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, dzięki której IKEA Foundation wspiera organizacje pomagające dzieciom na całym świecie. Przez cały okres swojej działalności IKEA Foundation przekazała dotychczas 45 milionów euro na strategiczne i długoterminowe projekty realizowane przez sześć organizacji partnerskich na świecie: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. Nieodłącznym elementem międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa” jest kolekcja pluszowych maskotek SAGOSKATT, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata. Dochód ze sprzedaży zabawek w Polsce w całości zostanie przeznaczony na wsparcie 4 lokalnych organizacji. Zwycięskie instytucje otrzymają dofinansowanie w wysokości od 40 do 50 tys. zł, które zostanie przeznaczone na realizację programów edukacji ekologicznej oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu.
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułFortuna I Liga: Stal Mielec wygrywa pierwszy mecz rundy wiosennej
Następny artykułRzeszów: Narodowcy uczcili Wyklętych. Ulicami miasta przeszedł marsz