Kilka chwil temu PGE FKS Stal Mielec wygrała pierwszy mecz rundy wiosennej z Podbeskidziem Bielsko-Białą wygrywając 2:0. Tym samym mielecka stal zajmuje drugie awansowe miejsce w tabeli.

Pierwszy mecz wiosennej rundy okazał się dla PGE FKS Stali Mielec zwycięski. Biało-niebiescy pokonali 2:0 drużynę gospodarczy z Bielska Białej. Tym samym mielecka stal zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuny I Ligi. Stal Mielec jest coraz bliżej awansu do Ekstraklasy.

Pierwsza połowa meczu rozegranego na stadionie Podbeskidzia zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie sytuacja zmieniła się. W 84 minucie bramkę dla biało-niebieskich strzelił Krystian Getinger. Cztery minuty później kolejnego gola strzelił Łukasz Janoszka, ustalając zwycięski wynik 2:0 dla Stali.

Podbeskidzie: 13. Rafał Leszczyński – 2. Filip Modelski, 4. Kamil Wiktorski, 24. Mavroudís Bougaḯdis, 91. Paweł Oleksy – 21. Kacper Kostorz (63, 41. Przemysław Płacheta), 7. Guga Palawandiszwili, 6. Adrián Gómez, 14. Chopi (73, 17. Przemysław Mystkowski), 11. Łukasz Sierpina – 20. Valērijs Šabala (81, 95. Marko Roginić).

Stal: 87. Seweryn Kiełpin – 22. Mateusz Spychała, 32. Jonathan de Amo, 4. Martin Dobrotka, 23. Krystian Getinger – 20. Grzegorz Tomasiewicz, 16. Josip Šoljić, 17. Bartosz Nowak (76, 30. Łukasz Wroński), 8. Maciej Urbańczyk (87, 5. Marcel Gąsior), 9. Andreja Prokić – 28. Mendi (64, 14. Łukasz Janoszka).

żółte kartki: Bougaḯdis, Mystkowski – Šoljić.

sędziował: Piotr Urban (Warszawa).
widzów: 2696.