Strona główna HISTORIA Rzeszów: 1 marca przejdzie VII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Rzeszów: 1 marca przejdzie VII Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

0
Reklama

1 marca ulicami Rzeszowa po raz siódmy przejdzie Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie co roku przyciąga setki uczestników z całego województwa.

1 marca po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Z tej racji w całym kraju organizowane będą różnego rodzaju uroczystości ku czci ŻW.
Tego dnia w Rzeszowie, po raz siódmy, przejdzie Rzeszowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zainicjowany przez Narodowy Rzeszów, a organizowany we współpracy z Młodzieżą Wszechpolską i Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.
Inicjatywa marszu, organizowanego w stolicy województwa od 2012 roku, jest wyrazem uznania dla bohaterów podziemia antykomunistycznego oraz ich ideałów. W tym roku marsz przejdzie w szczególnych okolicznościach jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, która uformowała pokolenie Żołnierzy Wyklętych.
Marsz rozpocznie się 1 marca br. o godz. 17:30 na płycie rynku w Rzeszowie. Przejdzie ulicami: Rynek-Kościuszki-3 Maja-Zamkowa-Zygmuntowska-rondo ŻW-pomnik Łukasza Cieplińskiego i członków IV zarządu WiN. Na rynku i pod pomnikiem odbędą się okolicznościowe przemówienia. Pod pomnikiem zmówiona zostanie także modlitwa i złożone kwiaty i znicze. 
Co roku marsz przyciąga setki mieszkańców Rzeszowa oraz ludzi z całego województwa, chcących oddać cześć bohaterom podziemia antykomunistycznego. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem m.in. naszego portalu.
Link do wydarzenia:
Reklama
Poprzedni artykułJarosław: Potrącenie pieszego. Policja szuka sprawcy
Następny artykułJabłonki, Lesko: Jutro rozbiórka pomnika Świerczewskiego