Strona główna PRZEMYŚL Rząd zdradził rolników i przewoźników? Trwają protesty na granicy

Rząd zdradził rolników i przewoźników? Trwają protesty na granicy

0
Reklama

W czwartek rano rolnicy rozpoczęli protest na granicy z Ukrainą w Medyce. Protest ma trwać w godz. 9 do 20, a od poniedziałku całą dobę. Wstępnie rolnicy zapowiedzieli protest w Medyce do 3 stycznie 2024 r.

Dziś rolników w ich proteście wsparli liderzy Konfederacji. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak mówił:

Reklama

Zarówno przewoźnicy, jak i rolnicy zostali zdradzeni przez rząd. Rząd wspierał przepisy Unii Europejskiej niekorzystne dla tych branż. Wspierał bezwarunkowe wsparcie rynku rolnego dla produktów z Ukrainy. Ta sytuacja musi się skończyć, żadne argumenty nie docierały do rządu Mateusza Morawieckiego. Argumenty były formułowane w trakcie strajku ostrzegawczego przewoźników w pierwszej połowie roku, były formułowane w trakcie niezliczonej liczby protestów rolniczych

Rolnicy domagają się m.in. dopłat do skupu kukurydzy, utrzymania podatku rolniczego na poziomie tegorocznym oraz kontynuowania kredytów płynnościowych. Swoje postulaty rolnicy przedstawili wojewodzie.

W piątek na zaproszenie premiera Mateusza Morawieckiego liderzy Konfederacji udadzą się na spotkanie ws. zawiązania nowego rządu. Jak podał Bosak, wśród liderów znajdzie się także Rafał Mekler, który wspiera w proteście przewoźników. Będzie to okazja do przedstawienia Morawieckiemu postulatów strajkowych przewoźników.

Trwający od 6 listopada protest przewoźników w rejonie przejścia granicznego w Korczowej, generuje tworzenie się kolejek samochodów ciężarowych oczekujących na przekroczenie granicy. Aktualnie na drogach prowadzących do Korczowej oczekuje ponad 1100 pojazdów ciężarowych. Ustawione są na parkingu w miejscowości Młyny, Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) Hruszowice oraz po obydwu stronach drogi krajowej nr 94. W przypadku przejścia granicznego w Medyce, w ponad 30-kilometrowej kolejce oczekuje około 1200 pojazdów ciężarowych, które ustawione są w ciągu dróg krajowych nr 28 i 77.

Zgonie z rekomendacją Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, wdrożone zostały rozwiązania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa, uporządkowania stale rosnącej kolejki samochodów ciężarowych i kontynuacji pomocy humanitarnej, polegające m.in. na pilotażu pod nadzorem policjantów, pojazdów z pomocą humanitarną, medyczną, materiałami niebezpiecznymi (ADR) oraz towarami z czasową przydatnością i żywym inwentarzem, na granicę w Korczowej.

Reklama
Poprzedni artykułDyskusja X-lecia w Raniżowie. Odpowiedzą o Solidarności
Następny artykułOdpowiedzą za zniszczenie altany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!