Strona główna STALOWA WOLA Odpowiedzą za zniszczenie altany

Odpowiedzą za zniszczenie altany

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci ustalili tożsamość nieletnich, którzy pomalowali mazakami olejnymi altanę rekreacyjną. Zgromadzony materiał został przesłany do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie.

W październiku stalowowolska policja otrzymała zgłoszenie o dewastacji altanki rekreacyjnej przy ul. Wyszyńskiego. Została ona wymalowana mazakami olejnymi. Do zgłoszenia załączony został zapis z monitoringu.

Reklama

Czynności w tej sprawie prowadził Zespół Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. Na podstawie utrwalonego wizerunku sprawców, policjanci ustalili ich tożsamość. Okazało się nimi być czworo 12-latków, dwie dziewczyny i dwóch chłopaków.

Sprawa trafiła już do sądu rodzinnego w Stalowej Woli, który podejmie decyzję jakie środki wychowawcze w stosunku do nich zastosuje.

Przypominamy, że nieletni popełniający czyny karalne, czy wykazujący przejawy demoralizacji nie są bezkarni. Ich sytuację w świetle prawa normuje Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Sprawcy czynów karalnych czy osoby wykazujące przejawy demoralizacji muszą liczyć się z możliwością skierowania sprawy do sądu rodzinnego, którego wachlarz stosowanych środków wychowawczych jest szeroki. Pamiętajmy również, że odpowiedzialność samego nieletniego za czyn karalny, nie wyłącza odpowiedzialności jego rodziców, na przykład za wyrządzoną szkodę.

Reklama
Poprzedni artykułRząd zdradził rolników i przewoźników? Trwają protesty na granicy
Następny artykułPrzedłużono tymczasową kontrolę na granicy ze Słowacją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!