Strona główna WIADOMOŚCI Rząd oferuje 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dzieci

Rząd oferuje 12 tysięcy złotych na drugie i kolejne dzieci

0
Reklama

Rząd przyjął we wtorek kolejne świadczenie pieniężne dla polskich rodzin. Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej konferencji prasowej zapowiedział, że rodziny posiadające drugie i kolejne dzieci, otrzymają od nowego 2022 roku 12 tysięcy złotych.

Nowe świadczenie z Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego przewiduje wypłatę dodatkowych pieniędzy w kwocie maksymalnie 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w wieku od ukończenia 12. do ukończenia 36. miesiąca życia.

Reklama

Świadczenie będzie wypłacane przez 24 miesiące w kwocie 500 zł miesięcznie na dziecko. Rodzice będą mogli jednak zadecydować, że chcą otrzymywać je przez rok po 1 tys. zł miesięcznie.

Prócz nowego 500+ dla dzieci, które uczęszczają do żłobków, rodzice otrzymają dodatkowe świadczenie 400 zł, pomagające pokryć koszty pobytu w placówkach.

Morawiecki mówił: „Nowoczesne państwo, państwo opiekuńcze, państwo, które opiera się o dbałość o godność człowieka musi przede wszystkim dbać o rodziny. Stąd jest ten program, stąd rodzinny kapitał opiekuńczy. Tak, jak obiecaliśmy w Polskim Ładzie przyjmujemy dzisiaj na Radzie Ministrów i na najbliższym posiedzeniu Sejmu skierujemy tę ustawę już do przeprocedowania przez naszych parlamentarzystów”.

Reklama
Poprzedni artykuł27-latek z Podkarpacia włamał się na profil zaufany i udostępniał dane w sieci
Następny artykułZniszczono jedną z piękniejszych fontann w Mielcu, przy Pałacu Oborskich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj