Strona główna WIADOMOŚCI Rząd luzuje od poniedziałku restrykcje, ale nie wszędzie

Rząd luzuje od poniedziałku restrykcje, ale nie wszędzie

0
Reklama

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił na środowej konferencji prasowej, że od poniedziałku nastąpi złagodzenie niektórych obostrzeń.

Od poniedziałku 26 kwietnia rząd luzuje restrykcje w 11 województwach. Tam właśnie dzieci z klas 1-3 wrócą do szkół w nauczaniu hybrydowym, fryzjerzy i salony kosmetyczne wznowią działalność.

Reklama

Wśród regionów, w których nastąpi zluzowanie obostrzeń znalazło się województwo podkarpackie.

W pięciu regionach, gdzie liczba zakażeń wciąż jest wysoka, obostrzenia zostają utrzymane.

Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w woj. śląskim, gdzie wskaźnik średniej dziennej liczby zakażeń waha się w granicach 50. W drugiej kolejności mamy woj. dolnośląskie, gdzie ten wskaźnik wynosi 46,5, w dalszej kolejności mamy województwo wielkopolskie i łódzkie, które mają te wskaźniki rzędu 40 i więcej oraz województwo opolskie z poziomem 38,3 – poinformował szef resortu zdrowia.

Można powiedzieć, że pewne apogeum jeżeli chodzi o liczbę nowych zakażeń tej III fali mamy za sobą. Również za sobą, wydaje się, że mamy apogeum hospitalizacji, które miało miejsce mniej więcej dwa tygodnie temu. Ta infrastruktura szpitalna, która walczy z covidem jest teraz nieco odciążona – powiedział.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!