Strona główna WIADOMOŚCI Ruszyła druga edycja Carpathian Startup Fest 2022

Ruszyła druga edycja Carpathian Startup Fest 2022

0
Reklama

W Rzeszowie wystartowała druga edycja festiwalu startupów pn. Carpathian Startup Fest 2022. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Celem inicjatywy jest zaprezentowanie przed ekspertami, instytucjami otoczenia biznesu, potencjalnymi inwestorami oraz funduszami inwestycyjnymi twórców innowacyjnych pomysłów startupów i scaleupów. Działania realizowane w przedsięwzięciu są również ukierunkowane na promocję pomysłodawców oraz wsparcie procesu inwestycyjnego w regionie.

Reklama

Carpathian Startup Fest to także dwa dni debat, prelekcji, konferencji, spotkań oraz biznesowych rozmów o gospodarce i szeroko rozumianych innowacjach.

– Pomysł dojrzewał w RARR przez kilka lat. Byliśmy przekonani, że Podkarpacie powinno znaleźć się na mapie imprez, których zadaniem będzie łączyć młode przedsiębiorstwa i innowatorów z funduszami inwestycyjnymi oraz prywatnymi inwestorami. Zaczęło się od idei, a teraz jest czas na jej rozwój – mówił prezes RARR Mariusz Bednarz podczas inauguracji wydarzenia.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podkreślał, że jest to niezwykle cenna i potrzebna inicjatywa, która przełoży się na rozwój nie tylko Podkarpacia.

– Dziękuję, że możemy się spotkać ze wszystkimi przedsiębiorcami, innowatorami, którzy myślą innowacyjnie nie tylko o życiu gospodarczym, ale także społecznym. Możemy się też spotkać z ludźmi młodymi, bo przede wszystkim do niech kierowane jest to wydarzenie. Wykorzystywanie swojej wiedzy, nowych instrumentów, które mogą być przydatne w procesie wynalazczości, innowacji jest bardzo, bardzo ważne – powiedział marszałek Ortyl.

W tegorocznej edycji uczestniczył również II wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, który –  gratulując organizatorom przedsięwzięcia – podkreślił potencjał województwa podkarpackiego, które jest regionem coraz chętniej  wybieranym przez inwestorów:

– Nowi przedsiębiorcy, nowe koncerny budują tutaj swoje fabryki, wiążą swoją przyszłość z województwem podkarpackim. Jest tu dobra infrastruktura, która jest rozwijana, są ośrodki akademickie, bez których nowe technologie nie miałyby racji bytu – powiedział Radosław Wiatr.

W panelu dyskusyjnym „Ekosystem wsparcia przedsiębiorczości jutra” uczestniczyła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak, która mówiła  o możliwościach wsparcia dla przedsiębiorców w nowej perspektywie unijnej.

– W latach 2021-2027, podobnie jak w poprzednich perspektywach UE, będzie funkcjonował dodatkowy program przeznaczony dla makroregionu Polski Wschodniej – powiedziała wiceminister.

Wsparcie przedsiębiorczości w makroregionie w programie Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej to  kontynuacja prowadzonych do tej pory działań.

Chcemy nadal pomagać osobom, które mają pomysł na biznes, chcą go urzeczywistnić i dalej rozwijać – dodała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W ramach CSF22 odbywa się Demo Day, podczas którego pomysłodawcy, startupy w fazie inkubacji, startupy posiadające MVP (Minimum Viable Product), startupy posiadające produkt/usługę i startupy/scaleupy prowadzące sprzedaż, będą mogły zaprezentować się przed potencjalnymi inwestorami indywidualnymi oraz funduszami inwestycyjnymi.

Reklama
Poprzedni artykułKompletnie pijana wiozła dzieci. Miała prawie 4 promile
Następny artykułOtwarto nowoczesne przedszkole w Krośnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!