Strona główna KROSNO Otwarto nowoczesne przedszkole w Krośnie

Otwarto nowoczesne przedszkole w Krośnie

0
Reklama

Nowoczesne, przestronne, doskonale wyposażone – takie jest nowe Przedszkole Miejskie nr 1 przy ul. Bohaterów Westerplatte 24, które właśnie uroczyście zainaugurowało swoją działalność. Z przedszkola będzie korzystać do 150 dzieci w 6 grupach.

Mieszkańcy Osiedla Markiewicza doskonale pamiętają stare 43-letnie przedszkole – zbudowane z płyt kartonowo-gipsowych miało służyć zaledwie przez dekadę, a wychowało kila pokoleń maluchów. Przedszkole to nie spełniało już żadnych wymogów dlatego podjęliśmy decyzję o jego wyburzeniu oraz zaprojektowaniu i wybudowaniu nowoczesnego obiektu spełniającego najwyższe standardy oraz oczekiwania rodziców – powiedział Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu – poczynając od Rady Miasta, która jednogłośnie poparła tę inicjatywę, Pani Wojewodzie – za dofinansowanie bez którego nie byłaby możliwa realizacja, pracownikom Urzędu Miasta, architektom Matej&MAtej, wykonawcy – spółce SOLKAN oraz Pani Dyrektor i całej kadrze dydaktycznej – dodał prezydent.

Reklama

Budowa rozpoczęła się sierpniu 2021 roku. W nowym parterowym budynku znalazło się 6 kolorowych, w pełni wyposażonych sal dla grup liczących po max. 25 dzieci, z dostępem każdej sali do węzła sanitarnego, z urządzeniami /toalety, umywalki, natryski/ dostosowanego do wzrostu dziecka, z dostępem do pomieszczeń magazynowych stanowiących zaplecze sali.

W przedszkolu znajduje się także przestronna sala zabaw ruchowych z magazynem, pomieszczenia komunikacyjne z wydzielonymi przestrzeniami na potrzeby szatni dla dzieci oraz wózkowania, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, pomieszczenia administracyjno-biurowe, pomieszczenia dydaktyczne – dla logopedy i innych specjalistów. W przedszkolu nie mogło także zabraknąć kuchni wyposażonej w najnowocześniejsze urządzenia AGD. Obok budynku znajduje się plac zabaw i parking.

udynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Już na etapie planowania stawialiśmy na to by był to obiekt nie tylko spełniający oczekiwania dydaktyczne ale także energooszczędny i ekologiczny dlatego przy jego budowie zastosowano rozwiązania obniżające emisyjność spalin i zanieczyszczenia dla środowiska – powiedział Zastępca Prezydenta Bronisław BaranMamy nadzieję, że ten nowoczesny obiekt stanie się także punktem spotkań, organizacji imprez i integracji środowiska lokalnego – dodał zastępca prezydenta.

Reklama
Poprzedni artykułRuszyła druga edycja Carpathian Startup Fest 2022
Następny artykułMielec i Stalowa Wola z dotacjami z budżetu państwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!