Strona główna SPORT Ruszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Ruszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

0
Reklama

Już 26 maja na boiska Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli wybiegną reprezentanci i reprezentantki blisko 100 drużyn, którzy powalczą o awans do ogólnopolskiego finału XXII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zmagania najlepszych w województwie młodych zawodników i zawodniczek w kategoriach wiekowych do lat 8, 10 oraz 12 to dla całego regionu prawdziwe sportowe święto.

Największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie powróciło na stadiony Podkarpackiego na etapie wojewódzkim po raz pierwszy od 2019 roku. Zakończone w ostatnich tygodniach rozgrywki gminne oraz powiatowe wyłoniły ponad tysiąc reprezentantów z blisko 100 drużyn, którzy już w najbliższy czwartek będą rywalizować ze sobą o udział w rozgrywkach finałowych, kończących się 14 czerwca na PGE Narodowym w Warszawie.

Reklama

Drużyny z naszego regionu niejednokrotnie zaistniały w poprzednich edycjach Turnieju, a nawet go wygrywały. Zawodnicy, którzy wówczas brali udział w rozgrywkach, obecnie rozwijają swoje kariery piłkarskie, grając w Ekstraklasie lub w zagranicznych klubach. Wśród takich zawodników jest Kamil Piątkowski, Maksymilian Sitek, Michał Rakoczy, Karol Knap czy Bartosz Bida. Dzieci obserwują kariery tych piłkarzy i wiedzą, że ich również czeka szansa na świetną przygodę. Co więcej, finał wojewódzki w Stalowej Woli obędzie się na jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w tym regionie. To spore przedsięwzięcie i szczególne przeżycie dla młodych zawodnikówmówi Karol Wołoszyn, koordynator wojewódzki Turnieju.

Turniej, który stał się kuźnią piłkarskich talentów

O tym, które z drużyn okażą się najlepsze w województwie podkarpackim, dowiemy się już 26 maja (kategorie U-12, U-10 oraz U-8). Zwycięzcy w kategorii wiekowej U-12 oraz U-10 staną też przed szansą, aby powalczyć o udział w Wielkim Finale Turnieju. Najlepsze zespoły w kategorii wiekowej U-8 otrzymają natomiast nagrody oraz indywidualne wyróżnienia, kończąc tym samym rozgrywki na etapie wojewódzkim.

Nie ma drugiego takiego Turnieju w Polsce jeśli chodzi o konkurencję i poziom trudności. Udział
w wojewódzkim finale to wielkie osiągnięcie dla zawodniczek i zawodników, którzy w zmaganiach na poziomie kolejno gmin i powiatów wyróżnili się umiejętnościami, determinacją i talentem. Ci, którzy
w najbliższych dniach ponownie okażą się najlepsi, pojadą do Warszawy i na Stadionie Hutnika będą walczyć z reprezentantami pozostałych województw o Wielki Finał na PGE Narodowym
– mówi Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i dodaje: – Co istotne i w pewien sposób symboliczne, tego samego dnia, na tej samej murawie, seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski wybiegnie na mecz Ligi Narodów z Belgią. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

Wśród uczestników Turnieju z dużym prawdopodobieństwem znajdą się przyszłe gwiazdy seniorskiej piłki – w przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek, a w sumie już ponad 100 uczestników tych rozgrywek zagrało w juniorskiej lub seniorskiej reprezentacji Polski.

Sportowa rywalizacja w duchu równych szans

Turniej swoim zasięgiem obejmuje blisko 98 proc. powiatów, a z każdym kolejnym rokiem swoją obecność w rozgrywkach coraz mocniej akcentują dziewczynki, które dziś stanowią ok. 1/3 wszystkich uczestników.

Dużą wartością Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest przeprowadzanie rozgrywek we wszystkich województwach. Dzięki temu w całej Polsce możemy zachęcać dzieci do uprawiania sportu
i aktywnego spędzania czasu, co Tymbark czyni już od 16 lat jako główny sponsor Turnieju. Dodatkowo, skala i dostępność Turnieju, pozwalają na odkrywanie nowych talentów i pójście najzdolniejszym piłkarsko dziewczętom i chłopcom śladami Milika, Modera, Piątka, czy Dudek. Finały wojewódzkie będą bez wątpienia prawdziwym, piłkarskim świętem pełnym pięknych, sportowych emocji
mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex.

Największy turniej w Polsce i w całej Europie

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci
w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux.

XXII edycja Turnieju odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia, a także Ministerstwo Sportu i Turystyki, które współfinansuje wydarzenie ze swoich środków.

Reklama
Poprzedni artykułBiznes dla Stali- spotkanie sponsorów i partnerów klubu
Następny artykułRuszają Dni Tyczyna 2022 [program]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj