Strona główna KULTURA Ruszają Dni Tyczyna 2022

Ruszają Dni Tyczyna 2022 [program]

0
Reklama

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie oraz Burmistrz Tyczyna zapraszają na wspólne świętowanie Dni Tyczyna. Program tegorocznych, odbywających się w dniach 1 -5 czerwca, obchodów jest bardzo zróżnicowany, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na dzieci i dorosłych czeka moc atrakcji w wśród nich:

1 czerwca godz. 17.00 
spotkanie podróżnicze z Pawłem Niemczakiem pt. „W podróży – trekking u stóp Annapurny”.

Reklama

Miejsce: Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, ul. Rynek 24

2 czerwca  godz. 18.00
Recital skrzypcowy Agnieszki Opioły, podczas którego artystka wykona sonatę i partity J. S. Bacha oraz Fantazje Telemanna na skrzypce solo. Oprócz recitalu odbędzie się również wernisaż wystawy „Tyczyńskie Światło” malarstwa Pana Andrzeja Korca. (Wystawę będzie można oglądać do 7 lipca w godzinach otwarcia CDKiIT).

Miejsce: Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, ul. Grunwaldzka 29 

3 czerwca godz. 11.00
Rozstrzygnięta zostanie kolejna edycja konkursu plastycznego „Piękno Naszej Ziemi Tyczyńskiej” w którym biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich zlokalizowanych na terenie Gminy Tyczyn. Prace skupiają się na najpiękniejszych zabytkach i miejscach naszej Gminy wyrażonych w formie prac plastycznych, prezentacji multimedialnych, filmach itp. tworzonych przez dzieci i młodzież.

Miejsce: Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Tyczynie, ul. Rynek 24

4 czerwca godz. 15.00 
Miejski Klub Sportowy obchodzący w tym roku 100-lecie piłki nożnej w Tyczynie  zaprasza przy współpracy z M-GOK Tyczyn  na promocję książki „Sto lat Strugu Tyczyn”.

Miejsce: Sala widowiskowa M-GOK Tyczyn, ul. Mickiewicza 1.

5 czerwca godz. 15.30  
Rozpoczniemy go XXII Podkarpacką Paradą Orkiestr Dętych, podczas, której zaprezentują się orkiestry dęte. O godzinie 15.30 korowód przemaszeruje z Rynku w Tyczynie na boiska sportowe przy Hali Sportowej Sportowej Szkoły Podstawowej, ul. Grunwaldzka 31, gdzie od godz. 16.00 rozpocznie się część konkursowa i występy poszczególnych orkiestr.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekają: animacje dla dzieci z Michałem Samborskim, stoiska edukacyjne, konkursy z nagrodami oraz dmuchańce.

Po występach orkiestr zaprezentują się grupy artystyczne działających w M-GOK Tyczyn i filiach. W przestrzeni wydarzenia na żywo Maciej Gulak tworzyć  będzie mural inspirowany tyczyńską architekturą. Kolejnym punktem niedzielnego popołudnia będzie recital: Karolina Nieckarz – wokal i Marcin Grzesik – gitara. Po recitalu zapraszamy na koncert rock&rollowy zespołu THE FOXCATS.

Gwiazdą tegorocznych Dni Tyczyna będzie polski zespół pop-rockowy De Mono, który wystąpi
o godz. 20.00. Na zakończenie zapraszamy wszystkich na retro potańcówkę z DJ ARTRES-em!  

Miejsce: boiska sportowe przy Hali Sportowej Sportowej Szkoły Podstawowej, ul. Grunwaldzka 31.

Organizatorami tegorocznych Dni Tyczyna są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk
w Tyczynie i Burmistrz Tyczyna, a partnerami – Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej oraz Miejski Klub Sportowy Strug Tyczyn.

Patronat Medialny nad wydarzeniami objęli: TVP3 Rzeszów, Radio Supernova Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24, Kurier Rzeszowski, Dzieje się na Podkarpaciu, Ziemia Rzeszowska, i Rzeszów Info.

Sponsorami wydarzeń są: Starosta Rzeszowski, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna, Łomża, Profeum, Grupa Why Not Travel, Spółdzielnia Telekomunikacyjna OST, Bank Spółdzielczy w Tyczynie, Pratko Cafe, Pratko Development, Linker Europa, Restauracja Georgia z Tyczyna,  Termoinstal Sp. z o.o.

Reklama
Poprzedni artykułRuszają wojewódzkie finały Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
Następny artykułPędził przekraczając prędkość. Stracił prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!