Strona główna RZESZÓW Rusza głosowanie w plebiscycie miast „Świeć się z Energą”

Rusza głosowanie w plebiscycie miast „Świeć się z Energą”

0
Reklama

„Świeć się z Energą” to akcja która już od 13. lat cieszy się wielkim zainteresowaniem mieszkańców polskich miast, rywalizujących o pierwsze miejsce w regionie, a następnie o miano Świetlnej Stolicy Polski.  Rywalizacja w konkursie świetlistych dekoracji stała się w okresie świątecznych wyczekiwanym zwyczajem. Jest też tradycyjnie okazją do pomocy potrzebującym. W tegorocznej edycji do zwycięskich miast trafią charytatywne nagrody w postaci lodówek, pralek, lamp UV-C i innego sprzętu o łącznej liczbie 300 sztuk i wartości aż 200 tys. zł. Plebiscytowi towarzyszy jak zwykle konkurs dla amatorów świątecznej fotografii, z 79 atrakcyjnymi nagrodami o łącznej wartości 30 tys. zł.

W minionych latach i Rzeszów, i Sędziszów Małopolski okazały się najpiękniej oświetlonymi miastami w Polsce.

Reklama

Ogólnopolskie pomaganie przez głosowanie

O tytuł najpiękniej oświetlonych miast na święta ubiega się już XX miejscowości z całego kraju, a  liczba ta sukcesywnie rośnie każdego dnia. Pierwszy, regionalny etap plebiscytu, pozwoli wyłonić 16 mistrzów wojewódzkich. Cała szesnastka laureatów otrzyma w nagrodę sprzęty o wartości 10 000 zł, z przeznaczeniem na cele charytatywne w swoim mieście. Runda finałowa wystartuje 14 stycznia, a zwycięzcę ogólnopolskiego poznamy 25 stycznia.

Miasto, które zostanie Świetlną Stolicą Polski otrzyma tytuł i dodatkowe nagrody – łącznie do osób potrzebujących i instytucji pomocowych ze zwycięskiego miasta trafi sprzęt o wartości aż 50 000 zł. Oprócz sprzętu AGD będą to lampy UV-C służące do dezynfekcji pomieszczeń dostarczone przez Energę Oświetlenie oraz nowoczesna instalacja fotowoltaiczna. Warty 25 000 zł zestaw PV zamontują  na placówce typu dom dziecka specjaliści ze spółki Energa Obrót.

Harmonogram 13. edycji „Świeć się z Energą”

  • I etap Plebiscytu Miast trwa do 11 stycznia 2022 (dodawanie miast do 6 stycznia 2022)
  • II etap Plebiscytu Miast: głosowanie w dniach 14-25 stycznia 2022
  • Zgłaszanie zdjęć w konkursie fotograficznym do 6 stycznia 2022, głosowanie do 25 stycznia 2022
Poprzedni artykułPrzemarznięty leżał na chodniku. Z zimna nie mógł się poruszać
Następny artykułCzy Fabian Piasecki zostanie w PGE FKS Stali Mielec?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!