Strona główna KULTURA Plebiscyt na najpiękniej oświetlone miejscowości. Rzeszów walczy

Plebiscyt na najpiękniej oświetlone miejscowości. Rzeszów walczy [foto]

0
Reklama

Zakończył się I etap dorocznego Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. 14 stycznia organizatorzy ogłoszą 16 zwycięskich miast i rozpocznie się II etap mający wyłonić najpiękniej oświetloną miejscowość w Polsce.


W ubiegłym roku w charytatywnej akcji Grupy Energa „Świeć się z Energą” zwyciężyła Bielsko-Biała, a Rzeszów uplasował się na trzecim miejscu. Rok wcześniej wygrał Sędziszów Małopolski.

Rzeszów trzecim najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce


Zachęcamy do obejrzenia galerii tegorocznych ozdób świątecznych w Rzeszowie:


Reklama

W popularnym plebiscycie Energi miasta walczą nie tylko o prymat w regionie i miano aglomeracji przystrojonej w najładniejsze ozdoby świąteczne, ale też o awans do finału i prestiż, jaki niesie za sobą tytuł „Świetlej Stolicy Polski”. Przede wszystkim jednak rywalizacja ma cel dobroczynny –nagrody, czyli energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe, zostaną przekazane potrzebującym ze zwycięskich miast. Do mistrzów regionalnych trafią nagrody o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca ogólnopolski otrzyma sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł.W tym roku wśród nagród znajdą się specjalne lampy UV, wspomagające walkę z koronawirusem. Zostaną one przekazane do wszystkich mistrzów wojewódzkich. Urządzenia służą do dezynfekcji pomieszczeń i mogą być bardzo przydatne w miejscach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie, m.in. osoby starsze czy chore.

Reklama
Poprzedni artykułPo niedzieli do Polski mają dotrzeć pierwsze szczepionki Moderny
Następny artykułCzołowe zderzenie w Stobiernej. Nie żyje 50-letni kierowca osobówki