Zakończył się I etap dorocznego Plebiscytu Miast „Świetlna Stolica Polski”. 14 stycznia organizatorzy ogłoszą 16 zwycięskich miast i rozpocznie się II etap mający wyłonić najpiękniej oświetloną miejscowość w Polsce.

W ubiegłym roku w charytatywnej akcji Grupy Energa „Świeć się z Energą” zwyciężyła Bielsko-Biała, a Rzeszów uplasował się na trzecim miejscu. Rok wcześniej wygrał Sędziszów Małopolski.

Rzeszów trzecim najpiękniej oświetlonym miastem w Polsce

Zachęcamy do obejrzenia galerii tegorocznych ozdób świątecznych w Rzeszowie:W popularnym plebiscycie Energi miasta walczą nie tylko o prymat w regionie i miano aglomeracji przystrojonej w najładniejsze ozdoby świąteczne, ale też o awans do finału i prestiż, jaki niesie za sobą tytuł „Świetlej Stolicy Polski”. Przede wszystkim jednak rywalizacja ma cel dobroczynny –nagrody, czyli energooszczędny sprzęt AGD i lampy ultrafioletowe, zostaną przekazane potrzebującym ze zwycięskich miast. Do mistrzów regionalnych trafią nagrody o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca ogólnopolski otrzyma sprzęt o łącznej wartości 50 tys. zł.W tym roku wśród nagród znajdą się specjalne lampy UV, wspomagające walkę z koronawirusem. Zostaną one przekazane do wszystkich mistrzów wojewódzkich. Urządzenia służą do dezynfekcji pomieszczeń i mogą być bardzo przydatne w miejscach, w których przebywają osoby szczególnie narażone na zakażenie, m.in. osoby starsze czy chore.

Podkarpackie miasta biorące udział w konkursie można znaleźć na stronie organizatora:

https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast/podkarpackie/