Strona główna ROPCZYCE Rusza Bezgotówkowe Kino Objazdowe. Zagrają filmowe nowości

Rusza Bezgotówkowe Kino Objazdowe. Zagrają filmowe nowości

0
Reklama

15 powiatów, 7 województw, 5 premier kinowych! Już 7 listopada 2022 r. w Ornecie w powiecie lidzbarskim rozpocznie się pilotażowa edycja Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Ogólnopolska akcja pod hasłem „Żyj filmowo, płać bezgotówkowo!” – realizowana we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa – została zainicjowana w odpowiedzi na potrzebę upowszechniania kultury oraz edukacji w zakresie finansów cyfrowych. Projekt skierowany jest do mieszkańców mniejszych miejscowości, w których na co dzień nie ma dostępu do kina.

Filmy będą wyświetlane na profesjonalnych ekranach kinowych, w oprawie filmowej czerwonego dywanu.

Reklama

W repertuarze m.in. najbardziej wyczekiwany hit tego roku „Listy do M.5”, wielokrotnie nagradzany „Johnny” historia życia księdza Kaczkowskiego oraz „Ania” – wzruszający dokument o wyjątkowej, uwielbianej przez miliony Polaków, Annie Przybylskiej. 

Nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych. Na trasie projektu 

15 listopada znajdzie się Ropczyce, gdzie projekcje odbędą się w Centrum Kultury, przy ul. Burszytyna 1. 

Na filmowej trasie po Polsce, oprócz wspomnianej Ornety, znajdą się: Korsze, Biała Piska, Łęczna, Piwniczna Zdrój, Głogów Małopolski, Ropczyce, Sędziszów, Łaziska Górne, Lędziny, Pyskowice, Kalety, Świebodzice, Boguszów Gorce i Chocianów. W każdej miejscowości seanse filmowe dla różnych grup wiekowych będą się odbywać od rana do wieczora. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć na dużym ekranie najnowsze premiery kinowe. W repertuarze znajdzie się m.in. najbardziej wyczekiwany film tego roku, kontynuacja kultowej świątecznej serii z plejadą polskich gwiazd, czyli „Listy do M.5”, obsypany nagrodami „Johnny” – historia życia księdza Kaczkowskiego oraz „Ania” – wzruszający dokument o wyjątkowej, uwielbianej przez miliony Polaków, Annie Przybylskiej. Ponadto na ekranie pojawią się aż dwie wyjątowe propozycje dla najmłodszych – bajka „Kopciuszek i kamień życia” oraz „Guliwer” na podstawie autorskiego pomysłu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Bezgotówkowe Kino Objazdowe to doskonały przykład edutainmentu. Realizowane przez nas działania odpowiadają na istotną potrzebę społeczną –  dostarczają rozrywkę na wysokim poziomie tam, gdzie jej brakuje i jednocześnie zwiększają tak ważne dzisiaj kompetencje cyfrowe i finansowe przedsiębiorców oraz obywateli. W projekt aktywnie włączyły się urzędy miast i lokalne ośrodki kultury. Partnerstwo z lokalnymi włodarzami i instytucjami jest istotne dla prowadzonych aktywności, gdyż zwiększa dotarcie
i zaangażowanie mieszkańców oraz pozwala na szerszą promocję wydarzeń
– komentuje Joanna Erdman, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Fundacja Polska Bezgotówkowa prowadzi szeroko zakrojone działania edukacyjne z zakresu promocji innowacyjnych form płatności zarówno wśród przedsiębiorców, jak i konsumentów. W ramach pilotażu wszyscy widzowie Bezgotówkowego Kina Objazdowego będą mogli zapoznać się z ciekawymi materiałami z zakresu płatności bezgotówkowych.

Atrakcyjne ceny biletów, rabaty dla grup zorganizowanych oraz zniżki dla studentów i seniorów to tylko niektóre benefity. Organizatorzy przewidzieli również specjalne korzyści dla widzów kupujących bilety przy użyciu karty, telefonu lub przez internet, zarówno w przedsprzedaży, jak i w kasie przed seansem. Wszyscy, którzy zapłacą za bilety bezgotówkowo, otrzymają bezpłatnie popcorn, nieodłączny element kinowych emocji.

Dodatkowo, przed ośrodkami kultury pojawi się specjalny kamper, a w nim mobilne biuro Fundacji Polska Bezgotówkowa, w którym będzie można uzyskać profesjonalne informacje w zakresie płatności bezgotówkowych oraz dowiedzieć się, jakie programy wsparcia dla przedsiębiorców realizuje Fundacja.

Ceny biletów: normalne 18 zł, ulgowe 16 zł, grupowe 14 zł

Bilety do kupienia na stronie www.FilmowoBezgotowkowo.pl

Polub nas na Fecebooku @FilmowoBezgotowkowo

Więcej informacji o Fundacji na: www.PolskaBezgotowkowa.pl i www.GotowiBezgotowkowi.pl

Reklama
Poprzedni artykułPierwsza w regionie ofiara czadu. Nie żyje mężczyzna
Następny artykułKierowali bez uprawnień. Staną przed sądem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!