Strona główna PRZEWORSK Pierwsza w regionie ofiara czadu. Nie żyje mężczyzna

Pierwsza w regionie ofiara czadu. Nie żyje mężczyzna

0
mde_soft
Reklama

W piątek rano w Grzęsce k. Przeworska doszło do tragicznego zdarzenia. Najprawdopodobniej tlenek węgla był przyczyną zgonu mężczyzny.

Około 60-letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 6 w domu jednorodzinnym w Grzęsce w powiecie przeworskim.

Reklama

Po wejściu do budynku strażacy wykryli duże stężenie czadu. Prawdopodobnie ulatniał się z pieca kaflowego, służącego do ogrzewania domu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP i OSP oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że troje miekszańców o własnych siłach opuściło budynek. Po wejściu do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych w jednym z pomieszczeń znaleziono mężczyznę (ok 60 lat), u którego nie stwierdzono czynności życiowych. W pomieszczeniach, które zostały przewietrzone przed przybyciem strażaków nadal stwierdzono groźne dla życia stężenie tlenku węgla. Niestety mężczyzny nie udało się uratować.

To pierwsza ofiara śmiertelna tlenkiem węgla w tym roku na Podkarpaciu.

W tym roku strażacy w regionie wyjeżdżali do ponad 150 zdarzeń związanych z obecnością tlenku węgla w domach i mieszkaniach. 5 osób zmarło, a 34 z objawami zatrucia trafiły do szpitala.

Reklama
Poprzedni artykułVideomat Polregio z funkcją e-kasjera już na dworcu w Jarosławiu
Następny artykułRusza Bezgotówkowe Kino Objazdowe. Zagrają filmowe nowości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!