Strona główna KROSNO Puchar Tymbarku: Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów najlepsze w Polsce!

Puchar Tymbarku: Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów najlepsze w Polsce!

0

W XVIII edycji piłkarskiego turnieju dziecięcego „Z Podwórka na Stadion. O Puchar Tymbarku” triumfowały drużyny z Podkarpacia: Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów.

Zwycięzców rozgrywek o Puchar Tymbarku poznaliśmy 2 maja na PGE Narodowym. Podkarpackie zespoły zwyciężyły w kategorii do lat 10.
W pierwszym z rozegranych finałów, w kategorii U-10 dziewczynek naprzeciw siebie stanęły zespoły KKS Katowice i Beniaminka Krosno. Dziewczyny  z Beniaminka wygrały 2-0 po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie był remis 1-1.
W finale kategorii U-10 chłopców  drużyna AMO Rzeszów zmierzyła się z Akademią Reissa. Choć już na początku spotkania rzeszowianie stracili bramkę, to jednak udało się im odrobić straty z nawiązką i ostatecznie tryumfować 2:1.

Obie drużyny miały swoich reprezentantów również w kat. U-12. AMO Rzeszów ostatecznie uplasowało się na 11 pozycji wśród chłopców (choć w drużynie z Rzeszowa grali rok młodsi chłopcy), natomiast Beniaminek wśród dziewcząt był 5.

Sukces podkarpackich drużyn skomentował prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej- Mieczysław Golba:

To wielki dzień dla naszej, podkarpackiej piłki. Te dwa złote medale to przede wszystkim ogromny sukces naszej młodzieży, ale i nagroda za bardzo dobrą pracę trenerów.