Na profilu Amnesty International Poland pojawił się wpis o Paradzie Równości, internauci szybko wkroczyli do akcji i nie zostawili na organizacji suchej nitki.

 

Głośna sprawa dziecka z brytyjskiego szpitala, wciąż rozpala ludzi. Alfie Evans, który po podaniu kilkunastu dawek szczepionek zapadł na “niediagnozowaną chorobę” został decyzją sądu zmuszony do śmierci, nie ważne były apele tysięcy protestujących, i chęć dalszego leczenia przez włoskie szpitale. W tym czasie wielu z ludzi poprosiło międzynarodową organizację Amnesty International o wsparcie ich walki w uratowanie chłopca, w odpowiedzi wydano komunikat w którym stwierdzono “…Nie mamy możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności”. 

Po kilku dniach gdy na swojej stronie, organizacja prosiła o wsparcie Parady Równości w Warszawie, internauci odpowiedzieli tysiącami komentarzy w podobnym tonie “Rozumiemy emocje związane ze sprawą. Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację i nie znamy wszystkich okoliczności”.