Strona główna POLSKA I ŚWIAT Na Podkarpaciu przybyło mieszkańców. Nowy raport GUS

Na Podkarpaciu przybyło mieszkańców. Nowy raport GUS

0
Reklama

Pojawił się nowy raport Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 31 grudnia 2017 r. Wyczytamy w nim m.in o wzroście liczby ludności w pięciu województwach, liczbie urodzeń czy migracji.


Z najnowszego raportu GUS dowiadujemy się że Podkarpackie jest jednym z pięciu polskich województw, gdzie nastąpił wzrost liczby ludności. W następstwie migracji oraz urodzeń przybyło w naszym kraju 0,6 tys. mieszkańców, na koniec 2017 roku mieszkało w Polsce 38,434 tys.
Według autorów projektu wzrost liczby ludności jest zawdzięczany głównie wynikami zmian rejestrowanych migracji zagranicznych. W Polsce w 2017 roku urodziło się 402 tys dzieci, to wzrost o 20 tys w porównaniu z rokiem 2016, w zestawieniu z rokiem 2015, nastąpił wzrost urodzeń żywych o 33 tys. Niestety wzrost liczby urodzeń nie był na tyle duży, by wskaźnik przyrostu naturalnego był dodatni, ponieważ w ubiegłym roku zmarło w Polsce 403 tys osób, to wzrost o 15 tys osób w porównaniu do roku 2016.
Według raportu mieszkańcy chętniej wybierają osiedlenie na terenach wiejskich, tylko w 2017 roku saldo dodatnie wyniosło aż 26 tys osób.
Na pobyt stały w Polsce w roku 2017 zameldowało się ponad 13 tys osób, wyjazd za granicę na stałe zgłosiło 12 tys osób.
Z raportu wyczytamy też, że niezmiennie od 90 lat w miastach częściej dochodzi do zgonów.

Reklama
Poprzedni artykułPuchar Tymbarku: Beniaminek Krosno i AMO Rzeszów najlepsze w Polsce!
Następny artykułJasionka: Czego lekarz ci nie powie?