Strona główna WIADOMOŚCI Przemyśl: Rondo na Placu Konstytucji coraz bliżej realizacji

Przemyśl: Rondo na Placu Konstytucji coraz bliżej realizacji

0
Reklama

Przemyscy radni zagłosowali za rozpoczęciem prac związanych z budową ronda na Placu Konstytucji. Niebawem mają ruszyć niezbędne badania i analiza terenu pod budowę ronda. 


Podczas Sesji Rady Miasta, radni większością przegłosowali, by Prezydent Robert Choma zlecił rozpoczęcie analiz związanych z przyszłą budową ronda na Placu Konstytucji  w mieście.
O problemie, jaki stwarza skrzyżowanie dróg na Zasaniu, pisaliśmy we wrześniu. Tutaj. Wówczas rozpoczynała się internetowa ankieta, w której mieszkańcy mogli zagłosować nad budową ronda. 
W projekcie obywatelskim, jaki Radzie przedstawiła Ewa Sawicka z PO, głos aprobaty wyraziło 911 mieszkańców. 

Obecnie drożność przez to skrzyżowanie jest zerowa. Mieszkańcy kilku osiedli mają problem z przejechaniem go, rano, gdy jadą do pracy i po południu, gdy wracają do domu. Poprzez zator w tym miejscu powstaje jeszcze większy smog w mieście. Funkcjonujące w tym miejscu rozwiązanie jest coraz bardziej uciążliwe. Czy prezydent ma inne rozwiązanie niż rondo?- pytał podczas sesji radny Tomasz Schabowski. 

Niebawem mają ruszyć badania techniczne skrzyżowania dróg przy ul. Grunwaldzkiej, 3 Maja i Krasińskiego. Będziemy na bieżąco informować o poczynaniach w kierunku wybudowania ronda.
foto: Screenshot Google Maps 
 
 
 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułLeżajsk: 18. Finał Akcji Polacy-Rodakom
Następny artykułNa dyskotece i u mechanika będą kasy fiskalne