Strona główna WIADOMOŚCI Leżajsk: 18. Finał Akcji Polacy-Rodakom

Leżajsk: 18. Finał Akcji Polacy-Rodakom

0
Reklama

W ostatnim czasie Muzeum Ziemi Leżajskiej było koordynatorem 18 Akcji Polacy Rodakom. Zebranych kilka ton żywności trafi do wielu Polaków z przedwojennych polskich województw. Głównie do mieszkańców m.in. Mińska, Brześcia, Łucka, Lwowa, Tarnopola, Drohobycza, a także Sambora, Gródka Jagiellońskiego, Rohatyna, Bóbrki. 

Pomoc dotrze w szczególności do polskich rodzin, parafii, stowarzyszeń oraz organizacji, w tym harcerzy, strzelców i wielu innych. Na podstawie danych z polskich placówek dyplomatycznych oraz osób, parafii czy organizacji, tworzone są listy z adresami naszych rodaków, którym przekazywana jest pomoc.

Reklama

W zbiórce oraz pakowaniu darów pomagali mi. Strzelcy z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku, harcerze, Młodzież Wszechpolska oraz młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W finale akcji uczestniczył również dyrektor biura poselskiego Mieczysława Miazgi – Sławomir Spaczyński.

Wszystkim Osobom, Organizacjom Społecznym, Szkołom, Instytucjom, Urzędom, Firmom Muzeum składa gorące i serdecznie podziękowania – za włączenie się w tą jakże piękną, ale także jakże potrzebną i niezwykle ważną akcję charytatywną.

Organizatorzy w  szczególności dziękują Towarzystwu Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Leżajsku za współorganizację tego wydarzenia, firmie Smak Eko Górno za organizację transportu z Leżajska do Lublina oraz Restauracji Dębnianka za zorganizowane posiłku regeneracyjnego dla wolontariuszy.

za: Muzeum Ziemi Leżajskiej

Reklama