Strona główna PRZEMYŚL Przemyscy terytorialsi złożą przysięgę wojskową

Przemyscy terytorialsi złożą przysięgę wojskową

0
Reklama

Dobiega końca szkolenie podstawowe nowo wcielonych żołnierzy 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. dyw. Stefana Roweckiego ps. „Grot”. Ponad 50 ochotników z powiatu przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego i miasta Przemyśla przez szesnaście dni zdobywało podstawowe umiejętności wojskowe z zakresu, m.in. strzelectwa, taktyki, łączności, topografii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki. Przed nimi jeszcze sprawdzian – tzw. pętla taktyczna, która zweryfikuje zdobytą wiedzę i umiejętności.


Ukoronowaniem trudów intensywnego szkolenia będzie przysięga wojskowa. Ceremonia zaprzysiężenia nowych żołnierzy 20 PBOT rozpocznie się w sobotę 10 lutego 2024 r. o godz. 12.00 w Orłach. Poprzedzi ją uroczysta Msza Święta w Kościele pw. NMP Matki Kościoła w Orłach o godz. 10.30.

Reklama


Na stoisku promocyjno-rekruterskim 20. Przemyskiej Brygady OT będzie można porozmawiać z żołnierzami o służbie i warunkach wstąpienia w szeregi formacji. Zainteresowani będą mogli na miejscu złożyć wniosek o powołanie.

Reklama
Poprzedni artykułWydano ostrzeżenie nawigacyjne. Co to znaczy?
Następny artykułRolnicy przeciwko Zielonemu Ładowi. Pikietowali w Krasiczynie [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!