Strona główna WIADOMOŚCI Wydano ostrzeżenie nawigacyjne. Co to znaczy?

Wydano ostrzeżenie nawigacyjne. Co to znaczy?

0
Reklama

Biuro NOTAM Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, na wniosek strony wojskowej, opublikowało poniższą depeszę NOTAM N0608/2024, która wprowadza ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej i obowiązuje w okresie od 5 lutego (06.00 UTC ) do 5 maja 2024 r. (06.00 UTC ).

Opublikowane 02.02.2024 roku przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej NOTAM N0604/2024, zostało opracowane i opublikowane w porozumieniu z Dowództwem Operacyjnym RSZ” – przekazało na platformie X Dowództwo.

Reklama

Komunikat ma na celu ostrzeżenie cywilnych użytkowników przestrzeni powietrznej o możliwej intensywniejszej działalności wojskowych statków powietrznych we wschodnim jej obszarze, będącej odpowiedzią na sytuację zagrożenia na wschodniej granicy. Ostrzeżenia nawigacyjne – nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa – NOTAM są rutynowym komunikatem w przypadkach gdy konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej.

Ostrzeżenia nawigacyjne – nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa – NOTAM są rutynowym komunikatem, w przypadkach gdy konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej”- podano.

Reklama
Poprzedni artykułPijana kobieta zakończyła jazdę w rowie
Następny artykułPrzemyscy terytorialsi złożą przysięgę wojskową

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!