Strona główna POLITYKA Rolnicy przeciwko Zielonemu Ładowi. Pikietowali w Krasiczynie

Rolnicy przeciwko Zielonemu Ładowi. Pikietowali w Krasiczynie [foto, video]

0
fot. źr. X/ Tomasz Buczek
Reklama

Wczoraj w Krasiczynie odbyla się po raz 37. konferencja Europa Karpat.

Uczestnicy konferencji w Krasiczynie w jej trakcie dyskutowali na temat różnych aspektów współpracy gospodarczej w Europie Środkowej, zwłaszcza wobec wyzwań i kryzysów ostatnich lat, takich chociażby jak pandemia oraz dramat wojny na Ukrainie. Rozmawiano o stanie aktualnym, barierach rozwojowych oraz rekomendacjach na przyszłość. 

Reklama

Tematem jednego z paneli były oblicza wojny, jaką Ukraina toczy od niemalże dwóch lat po atakuputinowskiej Rosji na jej terytorium. Goście debatowali nad tym, jakie są i jakie będą skutki tych działań wojennych dla krajów Europy Środkowej, zwłaszcza najbliższych sąsiadów zaatakowanego kraju. W czasie dyskusji można było wysłuchać relacji dotyczących pomocy humanitarnej udzielanej Ukrainie i jej obywatelom. 

Znaczącą część konferencji jej uczestnicy poświęcili na rozmowy o przyszłości Unii Europejskiej oraz na temat szans i wyzwań dla Grupy Wyszehradzkiej, szczególnie wobec zbliżającego się kolejnego polskiego przewodnictwa w V4.

Jednym z gości konferencji był komisarz UE Janusz Wojciechowski. Gdy chciał opuścić wydarzenie, swobodne wyjście uniemożliwili mu rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi, którzy zaprotestowali przeciwko Zielonemu Ładowi, uderzającemu w polskich rolników.

Rolnicy zablokowali wszystkie wyjścia i Wojciechowski musiał „zmierzyć’ się słownie z protestującymi:

Pytany o Zielony Ład stwierdził, że także jest przeciwko. Sugerował zebranym, że to dzięki niemu otrzymali wiele rekompensat i dotacji, jednak nie obyło się bez trudnych pytań. Komisarz starał się jakoś wybrnąć z trudnych pytań ale jego linia obrony polegała na tłumaczeniu że jego zasługi dla rolnictwa to rekompensaty wypłacane z budżetu państwa (za zgoda UE na która miał mieć wpływ) z zysków podatkowych jakie wynikają z wzrostu exportu polskich produktów na Ukrainę.

Na miejscu wraz z rolnikami protestowali działacze Konfederacji:

Reklama
Poprzedni artykułPrzemyscy terytorialsi złożą przysięgę wojskową
Następny artykułGroźny wypadek w Łopuszce Wielkiej [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!