Strona główna LEŻAJSK Profesjonalny dron pomoże leżajskim policjantom

Profesjonalny dron pomoże leżajskim policjantom

0
Reklama

Powiat Leżajski otrzymał dofinansowanie m.in. na zakup dronów w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”. Jednego z nich otrzyma Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Wniosek do programu pn. ,,MONITORING POWIETRZNY – innowacyjne wzmocnienie bezpieczeństwa połączone z edukacją uczestników ruchu drogowego w powiecie leżajskim” opracowało i przygotowało Biuro Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Leżajsku przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Reklama

Projekt ten został zakwalifikowany i w wyniku tego Powiat Leżajski uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” w celu szczegółowym nr 1 – wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Dofinansowanie to obejmuje zakup dwóch dronów wraz z dodatkowym wyposażeniem, szkolenia z pilotażu oraz zakup opasek odblaskowych do celów profilaktycznych. Beneficjentem tego projektu będzie m.in. Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Głównym założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscach publicznych poprzez wdrożenie monitoringu powietrznego, który umożliwi szybszą identyfikację zdarzeń, sytuacji potencjalnie niebezpiecznych oraz umożliwi na bezproblemowy przepływ informacji pomiędzy odpowiednimi służbami.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!