Strona główna LEŻAJSK Profesjonalny dron pomoże leżajskim policjantom

Profesjonalny dron pomoże leżajskim policjantom

0
Reklama

Powiat Leżajski otrzymał dofinansowanie m.in. na zakup dronów w ramach „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024”. Jednego z nich otrzyma Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Wniosek do programu pn. ,,MONITORING POWIETRZNY – innowacyjne wzmocnienie bezpieczeństwa połączone z edukacją uczestników ruchu drogowego w powiecie leżajskim” opracowało i przygotowało Biuro Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Leżajsku przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Reklama

Projekt ten został zakwalifikowany i w wyniku tego Powiat Leżajski uzyskał dofinansowanie w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 – 2024” w celu szczegółowym nr 1 – wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Dofinansowanie to obejmuje zakup dwóch dronów wraz z dodatkowym wyposażeniem, szkolenia z pilotażu oraz zakup opasek odblaskowych do celów profilaktycznych. Beneficjentem tego projektu będzie m.in. Komenda Powiatowa Policji w Leżajsku.

Głównym założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w miejscach publicznych poprzez wdrożenie monitoringu powietrznego, który umożliwi szybszą identyfikację zdarzeń, sytuacji potencjalnie niebezpiecznych oraz umożliwi na bezproblemowy przepływ informacji pomiędzy odpowiednimi służbami.

Poprzedni artykułZatrzymali Ukrainkę, poszukiwaną w całej Europie za oszustwa ze złotem
Następny artykułOtwarto nowy parking przy lotnisku w Jasionce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!