Strona główna RZESZÓW Prezydent RP uczestniczył w święcie WOT w Rzeszowie

Prezydent RP uczestniczył w święcie WOT w Rzeszowie [foto]

0
Reklama

Prezydent Andrzej Duda wziął w Rzeszowie udział w uroczystościach z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

Stanowicie dzisiaj jeden z podstawowych filarów, na których opiera się bezpieczeństwo Rzeczypospolitej – podkreślał.

– Dziś wszyscy w Polsce już wiedzą jak bardzo potrzebni, jak wspaniali są żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Przekonali się o tym, przy klęskach żywiołowych, przy pandemii, kiedy byliście pierwsi – zawsze gotowi, zawsze blisko – mówił Andrzej Duda.

Reklama

Wskazywał, że przekonała się o tym cała Polska, kiedy żołnierze WOT stanęli ramię w ramię ze strażnikami granicznymi, funkcjonariuszami policji, żołnierzami wojsk operacyjnych do obrony granicy, kiedy zostaliśmy hybrydowo zaatakowani przez reżim białoruski.

– Przekonali się o tym wszyscy, także nasi sąsiedzi z Ukrainy, kiedy nieśliście i niesiecie pomoc uchodźcom, tym którzy chowają się w naszym kraju przez zniszczeniem wojennym na skutek rosyjskiej napaści – mówił Andrzej Duda.

Prezydent dziękując żołnierzom oraz ich dowódcom, podkreślał, że WOT to 38,5 tys. obywateli służących ochotniczo Ojczyźnie.

Wskazywał, że jedna trzecia spośród żołnierzy ma wyższe wykształcenie, ponad jedna trzecia ma wykształcenie techniczne i specjalizacje, których wojsko w normalnych warunkach nie byłoby w stanie pozyskać. Jak dodał, to informatycy, eksperci z różnych dziedzin, w tym eksperci logistyki.

Dziękuję Wam także, że odpowiadacie na ten zew. Zew potrzeby budowania bezpieczeństwa. Także w ramach odpowiedzialności każdego obywatela za losy jego Ojczyzny – mówił Prezydent.

źr. KPRP fot. Przemysław Keler

Reklama
Poprzedni artykułSzybką koleją ze stolicy Podkarpacia do lotniska w Jasionce
Następny artykułRuszyła budowa nowego mostu w Stalowej Woli

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!