Strona główna RZESZÓW Prezydent Duda spotkał się w niedzielę z Joe Bidenem w Jasionce

Prezydent Duda spotkał się w niedzielę z Joe Bidenem w Jasionce

0
Fot. Marek Borawski/KPRP
Reklama

W niedzielę wieczorem w Jasionce miało miejsce nieoficjalne spotkanie prezydentów Polski i USA. Andrzej Duda rozmawiał pod Rzeszowem z Joe Bidenem, ten zaraz po rozmowie wyruszył w podróż do Kijowa. Wczoraj Joe Biden wrócił pociagiem z Kijowa do Przemyśla, wieczorem samochodem przyjechał na lotnisko w Jasionce, skąd rządowym samolotem Air Force One odleciał do Warszawy.

Dziś w stolicy oficjalne spotkanie i przemówienie Bidena do Polaków.

Reklama

Biden do Jasionki przyleciał w niedzielę wieczorem. Najpierw rządowym samolotem przyleciał z USA do Rammstein w Niemczech, gdzie mieści się baza wojskowa amerykańska. Stamtąd przyleciał do Jasionki, gdzie czekał na niego prezydent Duda.

Biden spotkał się z amerykańskimi żołnierzami oraz przedstawicielami organizacji humanitarnych.

Pierwszym i głównym punktem oficjalnego programu wizyty będzie wtorkowe spotkanie Przywódców w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Ceremonia oficjalnego powitania Prezydenta USA odbędzie się o godz. 12.50. Ok. 13.00 odbędą się rozmowy w wąskim gronie. Później przewidziane jest spotkanie plenarne delegacji pod przewodnictwem Prezydentów Polski i USA.

Istotnym elementem wizyty Joe Bidena w Polsce będzie przemówienie wygłoszone we wtorek o godz. 17.30 w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty. 

– Prezydent USA przyjeżdża do Polski także z przesłaniem do Polaków, z podziękowaniem dla polskiego prezydenta, rządu i społeczeństwa za to wszystko, co zrobiliśmy w ostatnich miesiącach dla utrzymania stabilności w tej części świata, ale też za zwykłe ludzkie wsparcie, jakie przekazaliśmy naszym ukraińskim sąsiadom – podkreśla Szef BPM Marcin Przydacz. 

Reklama
Poprzedni artykułSilny wiatr w regionie. Kilkadziesiąt interwencji straży
Następny artykułDziś protest przeciwko likwidacji Browaru Leżajsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!