Strona główna ROPCZYCE Kolejny niewybuch odkryty w regionie

Kolejny niewybuch odkryty w regionie

0
Reklama

Wczoraj przed godz. 7, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę prowadzącego poszukiwania zabytków, że na terenie kompleksu leśnego w miejscowosci Lubzina, znalazł przedmiot przypominający granat. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych, który potwierdził zgłoszenie. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to granat moździerzowy, pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Na miejsce przybyła grupa sapersko – minerska, która sprawdziła teren wokół znaleziska. Patrol saperski podjął niebezpieczny przedmiot, który zostanie zdetonowany.

Reklama

W tym samym dniu, podczas wykopywania rowu melioracyjnego, w Kozodrzy, natrafiono na przedmiot przypominający wyglądem pocisk moździerzowy. Przybyły na miejsce patrol saperski dokonał rozpoznania minersko-pirotecznicznego. Ustalenia wykazały, że znaleziony przedmiot, to statecznik granatu moździerzowego, pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Parol sperski podjął i zabezpieczył przedmiot.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!