Strona główna MIELEC Powstanie nowa baza treningowa FKS Stali Mielec. Skorzystają z niej również mieszkańcy...

Powstanie nowa baza treningowa FKS Stali Mielec. Skorzystają z niej również mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy

0
Reklama

Europoseł Tomasz Poręba, prezes FKS Stali Mielec Jacek Klimek, a także wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz poinformowali na specjalnie zwołanej konferencji prasowej o budowie nowego kompleksu sportowego, który będzie służyć zarówno piłkarzom mieleckiej Stali, jak i mieszkańcom gminy.

Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego boiska wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik. – Z przyjemnością informujemy, że kompleks sportowy, o którym myśleliśmy od dawna, powstanie w Tuszowie Narodowym. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

Reklama

Nowoczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą. – Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną – podkreślił Jacek Klimek, prezes FKS Stal Mielec.

Na inwestycji zyskają również mieszkańcy gminy Tuszów Narodowy. Środki na budowę kompleksu pochodzą z dofinansowania ministerstwa sportu w ramach projektu „Sportowa Polska”. – Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że poza wspomnianą inwestycją, uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura sportowa będzie służyć mieszkańcom naszej gminy – powiedział Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy.

Źródło: inf. prasowa

Poprzedni artykuł35-letni mielczanin wyszedł pobiegać podczas wakacji na Maderze. Rodzina nie traci nadziei i szuka mężczyzny
Następny artykułWraca Ekstraklasa. Na początek Stal Mielec zagra w Niecieczy [ZAPOWIEDŹ]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!