Strona główna MIELEC Nietrzeźwy rowerzysta stanie przed sądem

Nietrzeźwy rowerzysta stanie przed sądem

0
Reklama

Sprzyjająca pogoda sprawia, że na drogach i ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Taki środek transportu jest bardzo popularny, jednak musimy pamiętać, żeby być bezpiecznym na drodze, nie wystarczy opanowanie techniki jazdy na rowerze, ważna jest również znajomość przepisów ruchu drogowego i stosowanie ich w praktyce. Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści. Wczoraj mieleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Rower to jeden z najpopularniejszych środków transportu, szczególnie teraz w okresie wiosenno-letnim. Jest to pojazd, z którego korzystamy dla przyjemności, a coraz więcej osób dojeżdża nim do pracy czy szkoły. Przemieszczając się, za pomącą tego środka transportu, musimy pamiętać, że jesteśmy uczestnikiem ruchu drogowego i obowiązują nas przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że rowerzyści w przypadku udziału w zdarzeniu drogowym są narażeni na poważne w konsekwencjach w skutki, które mogą doprowadzić do utraty zdrowia lub nawet życia. W porównaniu z kierującymi pojazdami mechanicznymi rowerzystów nie chroni karoseria oraz inne systemy bezpieczeństwa. Pomimo zaostrzenia kar i prowadzonych kampanii informacyjnych, wciąż na drogi powiatu mieleckiego wyjeżdżają nietrzeźwi rowerzyści.

Reklama

Wczoraj, po godz. 16 w miejscowości Izbiska, policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę jednośladu, który kierował mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Wadowice Górne odpowie za swój czyn przed Sądem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!