Strona główna SANOK Powstał film o skokach narciarskich. Nakręcono go na Podkarpaciu

Powstał film o skokach narciarskich. Nakręcono go na Podkarpaciu

0
Reklama

W listopadzie na skoczniach w Zagórzu pojawiła się ekipa filmowa Mateusza Gołębiewskiego. Reżyser pracował tam nad krótkometrażowym filmem o skokach narciarskich pod tytułem: „Przed skokiem”.

Film Mateusza Gołębiewskiego przybliża dzień treningowy młodych skoczków narciarskich z klubu ZKN Sokół Zagórz. Reżyser zdecydował się przedstawić sytuację zawodników z Podkarpacia, by pokazać z jakimi trudnościami mierzą się 20 lat po „Małyszomani”. Gołębiewski zwraca uwagę na to, że mimo obietnic w naszym województwie nie ma skoczni na których mogą odbywać się zawody starszych kategorii wiekowych, a uzdolnieni skoczkowie chcący rozwijać się w tej dyscyplinie muszą udać się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sczyrku lub Zakopanem.

Zawodnicy trenujący na skoczniach w Zagórzu mają do dyspozycji trzy obiekty. Skocznię K-10, K-20 i K-40.

Reklama

Film zrealizowano ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i Województwa Podkarpackiego w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa. Data premiery nie jest jeszcze znana. Ma ona się odbyć w siedzibie WDK Rzeszów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią może ona się opóźnić.

Reżyser w rozmowie z Przeglądem Sportowym zapewnia, że producent filmu- Podkarpacka Kronika Filmowa udostępni go na swojej stronie internetowej,

Reklama
Poprzedni artykułInteligentny system parkingowy niebawem w Rzeszowie
Następny artykułPRZEWORSK podczas okupacji w kolorowych fotografiach (1939-1945) – cz.2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj