Strona główna POLITYKA Poseł Tyszka przejdzie z Kukiza do Konfederacji?

Poseł Tyszka przejdzie z Kukiza do Konfederacji?

0
Stanisław Tyszka, fot, facebook
Reklama

Wybrany z ziemi podkarpackiej, z list PSL poseł Stanisław Tyszka oświadczył, że opuszcza szeregi ugrupowania Kukiz’15. Były wicemarszałek Sejmu stwierdził, że jego interesy nie są już zbieżne z poglądami Pawła Kukiza.

Niestety moje drogi z Pawłem Kukizem się rozeszły; chciałem i nadal chcę tworzyć alternatywę dla PiS i PO” – oświadczył i zapowiedział, że zostanie posłem niezrzeszonym.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że Tyszka ma dołączyć do Konfederacji. Poseł miałby dołączyć do koła poselskiego w zmian za „jedynkę” na liście wyborczej.

„Prowadzę rozmowy z różnymi środowiskami. Gdy się zakończą, to podzielę się wynikami”- skomentował doniesienia sam poseł.

„Dziś słyszę, że moi koledzy z koła Kukiz’15 chcą startować w wyborach do Sejmu »pod pewnymi warunkami« z list PiS. No to beze mnie. Nie po to wchodziłem do polityki, żeby wspierać nieudolne rządy, czy też sprzedać swój głos za miejsce na liście partii władzy. Nie taki dwukrotnie otrzymałem też mandat od obywateli. Partia władzy składała mi liczne »intratne« propozycje, na czele z propozycją powrotu na stanowisko wicemarszałka Sejmu. Podziękowałem, bo dopóki jestem posłem, to nikt nie może mi dyktować, jak mam głosować i nikt mnie nie kupi” — napisał polityk w oświadczeniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!